ТАСкомбанк здійснив експериментальну емісію гривні у формі електронних грошей, випущених на мережі блокчейн, технічну підтримку проєкту надала некомерційна організація Stellar Development Foundation (SDF). Зазначимо, що обидва учасники даного проєкту входять до Асоціації українських банків. Важливим також  є і те, що  проєкт підтримали НБУ та Міністерство цифрової трансформації.

ТАСкомбанк досліджував застосування електронних грошей в якості інструменту для роздрібних безготівкових платежів. В рамках пілотного проєкту ТАСкомбанк здійснив випуск електронних грошей на базі технологічної платформи блокчейн. Випуск електронних грошей дає змогу здійснити дослідження блокчейн технології в рамках існуючого законодавчого поля.

«У межах пілоту банк інтегрував блокчейн-технологію до традиційних банківських процесів. Клієнти змогли відкривати цифрові гаманці та здійснювати перекази й оплату товарів в електронних грошах. Усі транзакції відбуваються та обліковуються безпосередньо в мережі блокчейн. За результатами пілоту були підтверджені ключові переваги блокчейну. Зокрема, такі як швидкість обробки та дешевизна транзакцій, підзвітність й прозорість системи, а також спрощений доступ до фінансових послуг», – розповів заступник міністра цифрової трансформації з розвитку ІТ-сфери Олександр Борняков.

Наразі ТАСкомбанк розглядає можливість застосування технології блокчейн по схемі роботи традиційних платіжних систем, базуючись на відкритих в банку поточних клієнтських рахунках, та проведенням розрахунків через процесингові центри, які будуть використовувати для обліку та підтвердження транзакцій блокчейн.

«Результати пілотного проекту підтвердили готовність інфраструктури банку до інтеграції з блокчейн-рішеннями та забезпечення належного рівня фінансових послуг з використанням віртуальних активів, враховуючи всі регуляторні вимоги», – впевнений перший заступник голови правління ТАСкомбанку Сергій Холод.

МВФ виділяє три операційні моделі впровадження CBDC. Одна з них це передбачає, що центральний банк здійснює випуск CBDC (цифрова національна валюта), але делегує комерційним банкам чи іншим посередникам функції взаємодії з кінцевими користувачам. «Напрацювання, отримані в результаті пілоту, можуть бути застосовані в рамках цієї операційної моделі CBDC та сприяти виконанню ТАСкомбанк ролі платіжного партнера для обслуговування Е-Гривні», – йдеться у звіті банку.

«З першого дня широкомасштабного вторгнення рф в Україну Національний банк заборонив банкам нову емісію електронних грошей. Тому цей рік значно ускладнив задачу для ТАСкомбанку, адже свій перший пілот банк будував саме на базі електронних грошей. Але банку вдалося інтегрувати «традиційну» АБС (автоматизована банківська система. – Ред.) з технологією розподіленого реєстру», – зазначив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction