Щоб покращити доступ до фінансування та прискорити зростання малих і середніх підприємств (МСП), IFC розпочинає співпрацю з українським АТ «Банк Альянс». Інвестиційна та консультативна підтримка IFC допоможе банку збільшити кредитування підприємств малого бізнесу, що дасть їм можливість підвищити конкурентоспроможність, зберегти та створити нові робочі місця, і прискорити економічне зростання України в цілому.

МСП роблять ключовий внесок у економіку України: у 2020 році на цей сектор припадало 55 відсотків валового внутрішнього продукту (ВВП) і майже 80 відсотків загальної зайнятості. Разом з тим, МСП є чи не найбільш вразливим сегментом у фінансовому плані, адже багато хто з них зіштовхнувся з нестабільними грошовими надходженнями через пандемію COVID-19.

У відповідь на цю ситуацію, IFC надала позику на суму до 11 мільйонів доларів США, щоб допомогти Альянс Банку надавати фінансування українським МСП, при цьому щонайменше 50 відсотків кредитних надходжень призначається для малих і середніх підприємств у сільськогосподарському секторі. Інвестиція IFC включає позику в розмірі 5 мільйонів доларів США з власного рахунку IFC і ще 5 мільйонів євро, мобілізовані від фонду мікрофінансування Invest in Visions GmbH IIV Mikrofinanzfonds.

«Фінансування IFC дозволить нашому банку розширити асортимент кредитних продуктів, що дасть змогу МСП, особливо в аграрному секторі, модернізувати свої потужності та інвестувати в зелені технології, – сказала Юлія Фролова, голова правління Альянс Банку. - Завдяки новому партнерству наші клієнти матимуть кращий доступ до інструментів міжнародного торгового фінансування, що сприятиме активізації міжнародної торгівлі, яка має вагоме значення для зміцнення української економіки».

IFC також запропонувала механізм гарантування торгового фінансування для «Банку Альянс» у рамках своєї Глобальної програми торговельного фінансування (GTFP). Мета даної ініціативи - допомогти Банку налагодити партнерські відносини з кількома великими міжнародними банками, а, отже, надавати своїм клієнтам у приватному секторі більш ефективні та економічно вигідні рішення з фінансування торгівлі. Банк також приєднався до програми IFC DigiLab, що підсилить його стратегію цифрової трансформації шляхом доопрацювання операційної моделі та розширення лінійки цифрових банківських продуктів і послуг для клієнтів.

«Пріоритетом для IFC є підтримка підприємництва в найбільш вразливих секторах та мобілізація приватного капіталу для мінімізації наслідків пандемії, – зазначив Джейсон Пеллмар, регіональний менеджер IFC в Україні, Білорусі та Молдові. – За допомогою цього нового партнерства ми прагнемо посилити довіру інших кредиторів до МСП і збільшити пул фінансування, доступний для цих підприємств в Україні».

Співпраця між IFC та Альянс Банком розпочалась у 2018 році з надання банку консультативних послуг з розвитку інституційної спроможності та допомоги у впровадженні банківських продуктів для сільськогосподарських МСП на основі фінансового інструменту, відомого як аграрні розписки. Через нинішнє розширене співробітництво IFC також підтримуватиме банк у приведенні його екологічної, соціальної та управлінської практики у відповідність до міжнародних стандартів.

IFC

IFC, підрозділ Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, діяльність якого сфокусована на приватному секторі ринків, що формуються. Працює у понад 100 країн, використовуючи власний капітал, експертизу та вплив для створення ринків та можливостей у країнах, що розвиваються. У 2021 фінансовому році обсяг інвестицій IFC у приватні компанії та фінансові інститути країн, що розвиваються, досяг рекордних $31.5 мільярдів доларів США, посилюючи здатність приватного сектору долати бідність та підвищувати загальний добробут у той час, як економіки світу боряться з наслідками пандемії COVID-19. Додаткова інформація www.ifc.org. 

 

Лишаймося на зв'язку

www.facebook.com/IFCwbg

www.twitter.com/IFC_org

www.youtube.com/IFCvideocasts

www.ifc.org/SocialMediaIndex

www.instagram.com\ifc_org

www.ifc.org/cities

www.ifc.org/infrastructure

 

Альянс Банк

АТ «БАНК АЛЬЯНС» - це універсальний банк, що працює в Україні з 1992 року. Через 30 регіональних відділень, розташованих у найбільших містах країни, Банк пропонує широкий спектр фінансових послуг ММСП, зокрема в аграрному секторі. Банк Альянс займає лідируючі позиції серед українських банків на ринку міжнародних платежів, банківських гарантій та агрокредитування. 12 жовтня 2021 року S&P Global Ratings підтвердило міжнародний кредитний рейтинг Альянс Банку на рівні «B-/В» з прогнозом «Стабільний».

 

Додаткова інформація про Invest in Visions GmbH IIV Mikrofinanzfonds: www.investinvisions.com/en/

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction