Результати опитування НБУ щодо  ділових очікувань підприємств

За результатами щомісячного опитування керівників підприємств, проведеного НБУ в серпні поточного року, 42,8% представників промислового сектору  прогнозують зростання обсягів виготовленої продукції, а 41,3% вважають що вони не зміняться. При цьому  57,2% опитаних  вважають, що ціни на сировину  та матеріали будуть підвищуватись. На тлі цього зростання можливе підвищення цін на промислову продукцію: 58,7% опитаних вважають, що ціни на продукцію їх виробництва залишаться на поточному рівні, але 37% все ж  прогнозують підвищення цін.

Зростання закупівельних цін на товари прогнозують 43,8% керівників торгівельних підприємств. При цьому 52%  представників торгівлі не очікують зміни цін. Більшість керівників (63%)  вважають, що торгівельна маржа не зміниться. При цьому щодо динаміки товарообігу суттєво переважаючої точки зору немає : 35,6%  опитаних сподіваються на збільшення товарообігу, 38,4%  налаштовані на стабільність обороту, а 26% побоюються його зменшення. Але у порівнянні з попередніми  4 місяцями   питома вага оптимістично налаштованих представників торгівлі суттєво зросла. Так, наприклад, за результатами опитувань, що проводились в червні та липні, питома вага респондентів, що очікували зростання товарообігу складала 26% та 28,8%, відповідно. 

Будівельники також оптимістично оцінюють перспективи: збільшення обсягів будівельних  робіт очікують 37,5% опитаних, 50% вважають, що обсяги не зміняться і лише  12,5% прогнозують їх зниження. Щодо вартості будівельних матеріалів, переважна кількість респондентів сподівається  на стабільність цін: 37,5% прогнозують підвищення цін на матеріали, а 62,5%- збереження їх на поточному рівні. Зростання вартості  послуг підрядників більшість опитаних також не прогнозують. Зміна вартості  будівництва поки що не очікується: 93,8% респондентів вважають, що ціни на  будівельні роботи найближчим часом будуть стабільними.

Щомісячні опитування підприємців щодо їх ділових очікувань  є індикаторами  тенденцій, притаманних певним галузям. Для банкірів такі опитування корисні  з точки зору прогнозування обсягів оборотів за  рахунками підприємств ,  а також  їх потреб  в  кредитних ресурсах. Зокрема, результати, отримані за опитуванням, здійсненим  у серпні, свідчать про вірогідне збільшення обсягів коштів на рахунках всіх 3 основних типів  підприємств: промислових, торгівельних та будівельних. Також, в зв’язку зі збільшенням обсягів діяльності та зростання цін на товари та комплектуючі, можливе збільшення потреби в кредитних ресурсах. Крім того, аналіз ділових очікувань варто використовувати також в процесі аналізу  ризиків галузей з  метою розрахунку галузевих лімітів  кредитного портфелю.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction