За ініціативою Національного банку України відбулася онлайн-конференція щодо обговорення нововведень у законі про фінмоніторинг, до якої долучилися 170 учасників.

Під час обговорення представниками НБУ було отримано велику кількість запитань від банків щодо виконання нових норм закону. Зважаючи на це, Директор департаменту НБУ з питань фінмоніторингу Ігор Береза запропонував збирати та групувати ці питання через банківські асоціації з метою оптимізації роботи та фізичного опрацювання всіх питань від 75 банків, які часто дублються.

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас підтримав пропозицію Нацбанку та запевнив, що АУБ завжди готова та відкрита до такої співпраці .

«Необхідно запровадити автоматизацію процесів у роботі фінмоніторингу. Це зменшить ризик «людського фактору» та суттєво прискорить роботу», - наголосив Президент АУБ.

Асоціація українських банків слідкує за тенденціями на ринку та у банківській системі, тому вже розробляє автоматизовану систему з аналізу транзакцій на предмет фінмоніторингу.

«Наразі банки, як первинна ланка фінмоніторингу, виконують багато функцій, які дублються Державною податковою службою, Державною службою фінансового моніторингу та іншими структурами. Ці органи, на відміну від банківських установ, мають доступ до всіх реєстрів. Якщо ми намагаємося протидіяти відмиванню коштів та виконуємо AML принципи, то банки мають володіти всіма необхідними інструментами для повноцінної роботи, аби не надсилати запити для отримання даних з таких реєстрів та більше 10 днів чекати на відповідь», - резюмував Андрій Дубас.

*Довідково: 28.04.2020 р. набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 р. № 361-ІХ.

 

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction