У часи кризи особливо важливе питання збереження банківської системи України.

Зниження розміру статутного капіталу для банків України з 500 до 200 млн грн – позиція Асоціації українських банків, яка підтримана у законопроєкті №3329-2.

На засіданні Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, яке відбулося 29 квітня, законопроект було підтримано більшістю депутатів. 14 нардепів Комітету проголосували за рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проект Закону №3329-2.

АУБ з 2016 року системно відстоює власну позицію стосовно зменшення розміру мінімального статутного капіталу для банків України з нинішніх 500 млн грн. Нами, за сприяння народних депутатів, було зареєстровано низку законопроєктів який був підтриманий Комітетом, Радою Національного банку. Вслід за цим НБУ змінив власний графік та відстрочив поповнення банками статутного капіталу.

Банківська система станом на сьогодні є докапіталізованою, тому підняття рівня мінімального статутного капіталу до рівня 500 млн грн не виконує жодну стабілізуючу або компенсуючу функцію.

Асоціація українських банків закликає депутатів Верховної Ради України сьогодні 30.04.2020 підтримати на голосуванні законопроєкт №3329-2 та не допустити знищення банківської системи України.

Довідково: Мінімальний розмір статутного капіталу для банків в європейських країнах визначений на рівні 5 млн євро, що дорівнює приблизно 150 млн грн.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction