Представники АУБ долучилися до обговорення Закону України «Про віртуальні активи».

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас та радник Президента АУБ Серігй Ходакевич взяли участь у онлайн-засіданні робочої групи щодо обговорення Закону України «Про віртуальні активи».

Закон покликаний врегулювати правовідносини, які виникають у зв’язку з оберненням віртуальних активів, а також прав, посвідчених ними, визначає вимоги і процедури, які застосовуються щодо осіб, які займаються створенням і оберненням віртуальних активів.

Участь у конференції, окрім громадських організацій та експертів, взяли також представники владних структур, а саме: Міністерства цифрової трансформації України, Національного банку України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Служби безпеки України та ін.

Президент АУБ висловив підтримку даного закону з подальшою розробкою правил проведення таких операцій на базі комерційних банків України.

«Для запобігання відмиванню коштів, внесення готівкових коштів для купівлі криптовалют має здійснюватися винятково через українські банки, позаяк вони забезпечують виконання Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», - зауважив Андрій Дубас. - Верховна Рада України постійно вдосконалює законодавство щодо протидії відмиванню коштів. В Україні діють банки як з українським, так і з іноземним капіталом. Якщо через них проводити операції з віртуальними активами, то гроші автоматично ставатимуть «чистими» та ідентифікованими, тому що банки діють згідно з правилами українського законодавства».

Національний банк та інші учасники обговорення позитивно сприйняли слушну пропозицію від Асоціації українських банків. 

АУБ, як організація, яка вже більше 30 років активно сприяє розбудові національної економіки та банківської системи України, підтримує розвиток інституційних учасників ринку віртуальних активів.

 

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.                               
(044) 516-8775

Ознайомитись з політикою конфіденційності та захисту персональних даних

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction