Категорія: Банківські новини

Національний банк 23 липня 2019 року презентував банкірам концепцію нової моделі законодавчого регулювання ринку платежів та переказу коштів.

Основна мета оновлення платіжного законодавства – підвищити конкурентоздатність ринку, зробити його універсальним та гнучким.
У новому національному законодавстві будуть імплементовані норми європейської директиви PSD2, зокрема концепція Open Banking, для посилення конкуренції, захисту прав користувачів платіжних послуг та стрімкого запровадження нових технологій. Як наслідок, користувачі матимуть доступ до різноманітних та дешевших послуг, а також впевненість у захищеності своїх прав.

Головні принципи, закладені у нову концепцію регулювання – це партнерство та синергія. Що зробить можливим знизити трансакційні витрати, розширити спектр послуг, збільшити активність клієнтів та їх залученість до фінансової системи.

В майбутній системі ліцензування діяльності з надання платіжних послуг серед ключових новацій – відсутність обов’язкової необхідності створення або членства у платіжній системі для надання платіжних послуг.

За новими правилами платіжні послуги зможуть надавати банки, платіжні установи, установи електронних грошей, поштові оператори, а також державні органи і органи місцевого самоврядування. Банки надаватимуть платіжні послуги на підставі банківської ліцензії. Небанківські установи надаватимуть відповідні послуги на підставі ліцензії на надання платіжних послуг. Також розглядається можливість надання обмежених можливостей щодо переказу коштів окремим категоріям постачальників (наприклад, телеком та інтернет-операторам, роздрібним мережам, СІТ-компаніям тощо).