АСОЦІАЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ БАНКІВ

Все тільки починається...

МЕГАБАНК першим в Україні став асоційованим членом Global Alliance for Banking on Values

Відповідне рішення цього тижня ухвалила Рада Директорів Global Alliance for Banking on Values (GABV), мережі провідних світових банків.
Про це 30 жовтня повідомив Голова Правління АТ "МЕГАБАНК" Олексій Яценко.
- Наш банк став першим в Україні, хто отримав запрошення стати асоційованим членом Global Alliance for Banking on Values. Вітаю з такою важливою подією всіх наших клієнтів і партнерів. Це стало можливо завдяки їм, адже вся наша команда працює на забезпечення належної якості послуг. Дякую колегам і вітаю всю команду МЕГАБАНКУ, яка своєю щоденною працею заслужила право отримати таке запрошення, – сказав Олексій Яценко.

Детальніше: МЕГАБАНК першим в Україні став асоційованим членом Global Alliance...

Голова ради АУБ Станіслав Аржевітін прийняв участь у відкритому засіданні комітету ВРУ з питань фінансів, митної справи та податкової політики.

Сьогодні 21 жовтня 2019 року відбулося засідання комітету ВРУ з питань фінансів, митної справи та податкової політики. В роботі комітету взяв участь Голова ради АУБ Станіслав Аржевітін як кандидат у Члени Ради Національного банку України. 

Аржевітін С.М. є доктором економічних наук зі спеціальності «гроші, фінанси і кредит», має більше 80 наукових публікацій в банківській галузі, професор кафедри банківської справи Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана, заслужений економіст України. Маючи бездоганну репутацію серед своїх колег – банкірів   очолює Раду Асоціації українських банків поспіль 23 років. Крім того , два скликання очолював Громадську раду при Національному банку України.

"Високий професіоналізм Станіслава Аржевітіна  у банківській справі робить його достойним представником  банківської системи в Раді Національного банку України":- зазанчив  президент Асоціації українських банків  Андрій Дубас

Детальніше: Голова ради АУБ Станіслав Аржевітін прийняв участь у відкритому...

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про «спліт»

Верховної Ради підтримати в цілому законопроєкт №1069-2 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг" (відомий як законопроект про «спліт»).

Метою законопроєкту є дерегуляція та зменшення кількості точок дотику бізнесу та держави:

  • - менше регулюючих та контролюючих органів;
  • - менше погоджувальних процедур;
  • - нижчі корупційні ризики;
  • - кращі умови ведення бізнесу.

Детальніше: Верховна Рада ухвалила законопроєкт про «спліт»

«Скинути висоту»: як зниження облікової ставки НБУ вплине на вартість кредитів

Оновлений істеблішмент України наголошує на важливості створення ефективних умов для здійснення банківської діяльності та подальшого зниження надвисоких кредитних ставок. Вже у вересні НБУ знизив облікову ставку до 16,5% і очікується її подальше зменшення.

Віталій Романчукевич, PhD, перший заступник голови правління Індустріалбанку і віце-президент Асоціації українських банків, розповів Mind про роль Національного банку в зниженні відсоткових кредитних ставок і перспективах дешевих кредитів.

 Причини високих ставок

Вартість фінансового ресурсу для бізнесу чи населення знаходиться у прямій залежності від кредитних ринкових умов та ризиків, під які надаються ті самі потоки в оборот. Зрозуміло, що наявність самого фінансового ресурсу не гарантує попит на нього, а відповідно, й зростання його вартості. При наявності ресурсу та відсутності сприятливих умов для його інвестування або відсутності достатньої маржинальності бізнесу, що міг би залучити ці фінансові ресурси, виникає проблема надлишкової пропозиції за достатньо високою ціною (з огляду на потребу хеджування). Чималий рівень облікової ставки – лише одна з причин високих кредитних ставок для бізнесу/фізичного споживача кредитного ресурсу. Є ще інші вагомі чинники, що спричиняють зростання вартості кредитного ресурсу.

Детальніше: «Скинути висоту»: як зниження облікової ставки НБУ вплине на...

Поступове підвищення гарантованого відшкодування відбудеться протягом 2019−2027 років, заявила голова ФГВФО

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має намір збільшити суму гарантованого відшкодування до 100 тис. євро в гривневому еквіваленті до 2027 року. Про це заявила голова Фонду Світлана Рекрут, повідомляє прес-служба ФГВФО.

Наразі гарантована сума становить 200 тис. грн.

«Фонд розробляє проект закону, яким передбачатиметься поетапне збільшення до 2027 року суми гарантованого відшкодування до 100 тис. євро в гривневому еквіваленті. В цілому, Фонд має намір до кінця поточного року зробити перше підвищення гарантованого відшкодування», — сказано у повідомленні.

Детальніше: Поступове підвищення гарантованого відшкодування відбудеться...

При використанні матеріалів посилання на Асоціації Українських Банків є обов'язковим