Банк Альянс уклав договір з Експортно-кредитним агентством (ЕКА).

Перша банківська установа з учасників АУБ Банк Альянс 19 грудня підписав Меморандум про співпрацю з державним Експортно-кредитним агентством.

У рамках програми «Страхування експортних ризиків» Банк Альянс відбиратиме бізнес-проекти клієнтів-експортерів, які зможуть скористатися послугами страхування ризиків за зовнішньоекономічними договорами з боку ЕКА та аналізуватиме потенційних клієнтів, завдяки чому ЕКА розглядатиме заявки компаній, які пройшли експертизу банку, за прискореною процедурою.

Ключовою умовою проекту є підтримка українського виробника.

«Програма ЕКА «Страхування експортних ризиків» істотно полегшує доступ експортоорієнтованого бізнесу до банківського фінансування. Участь у програмі доступна не лише чинним експортерам, але і компаніям, які планують розширити ринок і продавати свої товари за кордоном у майбутньому», – Голова Правління Юлія Фролова.

У рамках угоди банк пропонує спрощені умови кредитування згідно з вимогами ЕКА:

  • сума кредиту – до 2,5 млн грн;
  • строк кредитування – до 12 місяців

ЕКА забезпечує страхування кредиту в розмірі 85% від суми кредиту. Приблизний страховий тариф ЕКА складе 1,2% від суми кредиту для позик строком до 6 місяців, і 1,6% – строком від 6 до 12 місяців, в залежності від коефіцієнта країни покупця за шкалою ОЕСР.

Більше фото на нашій сторінці у Facebook.

 

 

За матеріалами з сайту Банку Альянс

Асоціація українських банків та Регіональне відділення Фонду державного майна України по місту Києву підписали Меморандум про співпрацю.

У офісі Асоціації українських банків 17 грудня відбулася зустріч президента АУБ Андрія Дубаса з керівництвом Фонду держмайна Києва – в. о. начальником Яною Матієвою та першим заступником Олегом Гріненком.

Під час зустрічі було обговорено особливості майбутньої співпраці, зокрема йшлося про оренду та купівлю приміщень: банки можуть долучити як партнери до масштабної приватизації, яку ініціювала держава, і розробити програми кредитування для купівлі об’єктів приватизації.

Сторони підписали Меморандум про співпрацю.

 «У 2020 році Україна спостерігала новий механізм приватизації, що заснований на принципах аукціону. Стартова ціна виставленого на продаж готелю «Дніпро» складала 80,9 млн грн., але його вдалося продали майже у 14 разів дорожче – за 1,1 млрд гривень. Професіоналізм колег з Фонду держмайна дає ефективний результат та підіймає економіку України. Залучивши до процесів приватизації банки, ми зможемо досягнути ще кращих результатів. Сподіваємося на плідну співпрацю», – зазначив Андрій Дубас.

Усе тільки починається!...

Голову Ради Асоціації українських банків Станіслава Аржевітіна було обрано почесним академіком Національної академії педагогічних наук України. Про це йдеться у постанові Загальних зборів від 20 листопада 2020 року.

«Для мене велика честь отримати таке звання. Надзвичайно приємно, що мою працю та вклад у розвиток України цінують. Такі відзнаки мотивують та додають сили рухатися веред, до нових вершин. Є відчуття того, що ти робиш щось не даремно», – прокоментував Станіслав Аржевітін.

Свої вітання Станіславу Аржевітіну висловив президент НАПНУ Василь Кремень:

«З великою приємністю щиросердно вітаю Вас з обранням, бажаю творчої наснаги й нових здобутків у Вашій діяльності для збереження педагогічної спадщини України».

Асоціація українських банків приєднується до вітань та бажає нових звершень та плідної праці на благо розвитку України.

Довідково:

Станіслав Аржевітін 25 років очолює Раду Асоціації українських банків.

Народний депутат 5-го та 6-го скликань Верховної Ради України.

1991 - 2004 – голова правління Акціонерного банку «АЖІО».

1992 року закінчив курс банківського менеджменту в Німеччині, навчався у США та Чехії.

Має багато публікацій у пресі, праць із банківської справи та фінансового менеджменту.

1998 року захистив дисертацію з проблем становлення підприємництва та малого бізнесу в Україні, кандидат економічних наук.

Меценат, 2008 заснував Всеукраїнську літературну премію імені Зореслава, яка підтримує діяльність літераторів та науковців, які популяризують творче надбання Закарпаття та сприяють духовному відродженню України.

Учасники З’їзду погодили ряд важливих питань, зокрема, збільшення кількості членів Ради АУБ, також йшлося про співпрацю з НБУ та розробку стратегії розвитку економіки.

Асоціації українських банків 4 грудня провела черговий XVIIІ З’їзд, який згідно зі Статутом відбувається один раз на два роки. На порядок денний були винесені такі питання: Про обрання робочих органів З’їзду, Про Керівні органи АУБ, Про внесення змін до Статуту АУБ, Про Вищу колегію АУБ та інші. Варто зазначити, що цього року подія збіглася зі святкуванням 30-ї річниці з дня створення Асоціації українських банків тому у З’їзді взяли участь та виступили з вітальними словами Голова Національного банку України Кирило Шевченко, тертій Президент України  Віктор Ющенко, Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков.

Президент АУБ Андрій Дубас прозвітував про виконану роботу Асоціації. За роки своєї діяльності Асоціації українських банків вдалося налагодити роботу з Верховною Радою України, зокрема, було підписано меморандум про співпрацю із фракцією політичної партії «Слуга народу», а відносини з Національним банком України стали більш тісними та налагодженими.

«Асоціація українських банків створена з метою сприяння розвитку національної банківської системи, захисту та представлення інтересів своїх членів. Протягом 30 років відбувалося багато змін як і у державі, так і у банківському секторі, але мета АУБ була і є незмінною. Цього року зусиллями Асоціації та банків-учасників вдалося розв’язати 10-річне питання стосовно підняття розміру статутного капіталу для банків України. Особливо важливу роль у досягненні мети Асоціації українських банків є комунікація з Національним банком України, яка цього року вийшла на новий рівень: представники АУБ, банки, а також небанківські фінансові установи члени АУБ беруть участь у всіх заходах, які ініціює НБУ. Ми надаємо конструктивні пропозиції від нашої спільноти щодо питань, які потребують розв’язання. Приємно, що Національний банк України дослухається до позиції Асоціації та можу з впевненістю сказати, що комунікація НБУ та АУБ є налагодженою. І це лише початок нашої співпраці. Наступним кроком я бачу спільне напрацювання стратегії розвитку фінансової системи. Великі банки мають значний вплив на формування банківської спільноти, але на наше переконання так не має бути, оскільки є сегменти ринку в яких ефективно працюють фінансові установи з меншим рівнем капіталу, зокрема малий та середній бізнес. Крім цього, зауважу, що у нормах та постановах, які впроваджує НБУ має бути враховано й те, що в Україні працюють фінансові установи, що мають на порядок менший обсяг операцій. Зважаючи на це, НБУ має бути важлива позиція всієї банківської системи», – зазначив Андрій Дубас.

Голова НБУ Кирило Шевченко відмітив, що у Нацбанку високо цінують проактивну позицію АУБ:

«Внесок членів та керівництва Асоціації українських банків у розбудові банківської системи є досить значним. За роки своєї діяльності АУБ стала активним учасником позитивних змін у банківській сфері. Зокрема, брала участь у прийнятті законів «Про Національний банк України», «Про банки і банківську діяльність», «Про фонд гарантування вкладів фізичних осіб», «Про запобігання та протидію легалізації  (відмиванню) коштів, отриманих злочинним шляхом» та інші. Національний банк високо України цінує роботу Асоціації українських банків, та готовність підключатися до обговорення й розв’язання важливих питань та докладання зусиль до розбудови банківського сектору. Бажаю натхнення, подальшої налаштованості на плідну роботу».

Третій президент України Віктор Ющенко також долучився до вітань, розповів про Вищу колегію АУБ та поділився подальшими планами, які незабаром будуть реалізовані:

«Асоціація українських банків має визначний вплив на формування банківської системи. Наразі в Україні складна економічна ситуація, слабкий фондовий ринок, немає достатньо емітентів ринку цінних паперів, від 38% до 50% економіки  перебуває в тіні, що становить загрозу для комерційних банків. Для розв’язання цих питань та формування візії, яка виходить за межі банківського поля і пропонує консолідовану позицію, що стосується, зокрема, фондового ринку, цінних паперів та інших важливих моментів, було створено Вищу Колегію АУБ. До її складу ввійшли визначні українські діячі, які є професіоналами і мають великий досвід роботи в державотворчих органах. Уже незабаром ми репрезентуємо Національному банку України напрацьовану стратегію».

Тему розвитку покращення економіки та розвитку малого й середнього бізнесу продовжив президент Торгово-промислової палати Геннадій Чижиков:

«Для того, щоб малі та середні підприємці могли сповна реалізувати свої бізнес-ідей потрібна плідна праця не лише ТПП, а й АУБ. Для нас важливий успіх вашої організації, тому що підприємці не можуть жити без сучасної розвинутої банківської системи. Велика честь бути вашими партнерами, ми вам довіряємо та підтримуємо».

За сприяння розвитку банківської системи нашої держави, підтримку ефективного партнерства між банками та владою, розбудову національної економіки, багаторічну плідну співпрацю та з нагоди 30-річчя з дня створено Геннадій Чижиков нагородив Асоціацію українських банків почесним дипломом.

Як вже було попередньо вказано, одним з питань З'їзду було затвердження складу Ради АУБ. Для більш ефективної роботи кількість її членів булу розширено з 9 до 13. Отож, наразі до складу Ради входять:

Аржевітін Станіслав Михайлович – Голова Ради АУБ;

Власенко Михайло Валерійович – Голова правління «Ідея банк»;

Дубас Андрій Богданович – Президент АУБ;

Золотько Дмитро Якович – Голова правління «Перший інвестиційного банку»;

Колесник Ярослав Васильович – Віцепрезидент Асоціації «Український кредитно-банківський союз»;

Косюга Володимир Володимирович – Президент Асоціації «Дніпровський банківський союз»;

Мельник Петро Петрович – Голова правління «Альпарі банк»;

Путінцева Тетяна Володимирівна – Голова правління «Комерційний індустріальний банк»;

Романчукевич Віталій Вікторович – Перший заступник Голови правління «Індустріалбанк»;

Тарасовець Микола Павлович – Голова правління «Полікомбанк»;

Хейло Галина Михайлівна – Віцепрезидент АУБ;

Шиян Вадим Васильович – Директор Фінансової групи «UBS»;

Яценко Олексій Олексійович – Голова правління «Мегабанк».

Зазначимо, що наразі в АУБ є 36 учасників, серед яких банки, небанківські установи, регіональні банківські союзи та інші організації. За останні два роки до Асоціації долучилися близько 20 банків, зокрема, у планах на найближче майбутнє є залучення 5 банківських установ, які вже погодили участь, залишилися лише формальні питання.

Додамо, що за два роки АУБ провела близько 40 заходів у яких брали участь як банки члени Асоціації, так і представники найбільших банків України, серед яких є державні банківські установи. Подано понад 30 письмових пропозицій до органів державної влади щодо фінансових питань, більшість з яких було підтримано. АУБ долучилася до впровадження програми кредитування «5-7-9» та платформи «Всі аукціони України». Представники Асоціації українських банків понад 100 разів брали участь у ефірах ЗМІ з висловленням експертної думки.

 

вул. Євгена Сверстюка, 15 Київ 02002 Україна                                     
(044) 516-8775

 

 

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction