Категорія: Новини АУБ

vsyd.jpgВищий адміністративний суд України (ВАСУ) прийняв Ухвалу, відповідно до якої відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2011 р., якою було задоволено апеляційну скаргу НБУ та скасовано рішення Окружного адміністративного суду м.Києва про задоволення позову банків-членів АУБ щодо визнання нечинними дискримінаційних положень Постанови НБУ № 273.

Як наголошується в Ухвалі ВАСУ, «касаційна скарга за формою і змістом відповідає вимогам ст.213 КАС України, подана з дотриманням строків касаційного оскарження,  підсудна Вищому адміністративному суду України. Передбачені законом підстави для відмови у відкритті касаційного провадження відсутні».

Відповідно до Ухвали ВАСУ, судову справу по означеному питанню з Окружного адміністративного суду міста Києва витребувано до Вищого адміністративного суду України. Після її вивчення суддями ВАСУ буде призначено час і місце судового засідання.

Нагадаємо, у серпні 2010 р. з ініціативи Асоціації українських банків група комерційних банків подала до Окружного адміністративного суду м. Києва позов про відміну дискримінаційних положень Постанови НБУ № 273. За результатами розгляду справи, Окружний адміністративний суд м. Києва своєю постановою від 7 грудня 2010 р. задовольнив у повному обсязі позовну заяву про визнання незаконними та нечинними окремих пунктів (зокрема п. 2, п. 4 та п. 6) Постанови НБУ № 273, як такої, що порушує права банків III та IV груп.

Проте НБУ подав апеляційну скаргу до Київського апеляційного адміністративного суду, який своєю постановою  від 22 лютого 2011 р. задовольнив апеляційну скаргу НБУ та скасував рішення Окружного адміністративного суду м.Києва про задоволення позову банків-членів АУБ щодо визнання нечинними дискримінаційних положень Постанови НБУ № 273.

Як вже повідомлялося, за словами учасників процесу – представників банків, засідання Київського апеляційного адміністративного суду відбулося з численними порушеннями чинного законодавства. 

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняко, АУБ і надалі відстоюватиме законні інтереси та права комерційних банків, у тому числі у судовому порядку, не залежно від розміру та походження капіталу банків.

Разом з тим, в АУБ не перестають покладати надію на відновлення діалогу з Нацбанком щодо перегляду норм Постанови НБУ № 273. Як вже повідомлялося, АУБ звернулась до НБУ з выдповыдними пропозицыями, оскільки з набранням чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)” (відомий як законопроект №0884), який встановлює у якості контрольного показника наявність у банку статутного капіталу у сумі 120 млн. грн. і передбачає на виконання цієї норми п'ятирічний термін, мають бути внесені відповідні зміни до нормативних актів НБУ і з питань капіталізації.

Прес-служба
Асоціації українських банків

vsyd.jpgВищий адміністративний суд України (ВАСУ) прийняв Ухвалу, відповідно до якої відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2011 р., якою було задоволено апеляційну скаргу НБУ та скасовано рішення Окружного адміністративного суду м.Києва про задоволення позову банків-членів АУБ щодо визнання нечинними дискримінаційних положень Постанови НБУ № 273.

Новини АУБ
images/banners/bank/oschad.png
Наглядова рада АТ «Державний ощадний банк України» прийняла рішення оголосити про проведення
Четвер, 05 березня 2020
 Асоціація українських банків рада вітати нового члена – ТОВ «УкрКарт». АУБ працює з учасниками винятково
Середа, 26 лютого 2020
images/stories/2020/indystr.png
Співпраця АУБ із банками та іншими установами побудована на засадах взаємовигоди та водночас
Середа, 19 лютого 2020
images/stories/2020/Romanchukevich.jpg
Віцепрезидент Асоціації українських банків Віталій Романчукевич  став гостем програми "Діловий ранок"
Четвер, 13 лютого 2020
images/stories/2020/Arzhevitin.jpg
Україна провела випуск облігацій зовнішньої державної позики на суму 1,25 млрд євро. Цінні папери
Четвер, 23 січня 2020
 У четвер, 16 січня, на запрошення НБУ відбулася щорічна зустріч із клієнтами та партнерами Національного
Четвер, 16 січня 2020
images/stories/2019/moneygram.png
Індустріалбанк спільно з міжнародною платіжною системою MoneyGram впроваджує новий для ринку України
П'ятниця, 13 грудня 2019
Ціль угоди: спільними зусиллями надати банкам України можливість роботи з їх активами на єдиній
П'ятниця, 06 грудня 2019
02 грудня АТ “УкрбудінвестБанк” вступив до Асоціації українських банків.Ми раді що банки України активно долучаються до Асоціації та переконані, що лише спільними
Понеділок, 02 грудня 2019
images/stories/2020/kvadrapravo.jpg
KVADRA PRAVO стало першим адвокатським об’єднанням, прийнятим в члени Асоціації українських банків.
Понеділок, 25 листопада 2019
15 листопада 2019 року, Головою правління Комерційного інвестиційного банку, @Чотій Миколою
Понеділок, 18 листопада 2019
Відповідне рішення цього тижня ухвалила Рада Директорів Global Alliance for Banking on Values
Понеділок, 11 листопада 2019
Підтримка малих та середніх банків України – важливий крок назустріч малому та середньому бізнесу, а значить – і розвитку
Четвер, 07 листопада 2019

воттомменю

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction