Категорія: Новини АУБ

imagescagynjxh.jpgАсоціація українських банків звернулась до керівництва  щодо необхідності приведення вимог ДПАУ у відповідність до вимог Податкового кодексу України.

Причиною звернення став Наказ ДПАУ №1020, яким затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами такого Податкового розрахунку (надалі – Порядок № 1020). Згідно з цим Порядком, перший раз означений Податковий розрахунок має подаватись вже за I квартал 2011 року.

У Додатку до Порядку № 1020 до переліку ознак доходу включено, зокрема, і ознаку  110, до якої за перший квартал 2011 року повинні включатись доходи, виплачені фізичним особам у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок.

Водночас, згідно з прикінцевими положеннями ПК України, включення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок передбачено лише з 1 січня 2015 року. Як відомо, таку норму АУБ було запропоновано іще під час опрацювання проекту ПК України і вона була затверджена парламентом.

Таким чином, наголошують в АУБ, доход фізособи у вигляді процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок до 01.01.2015 року не є доходом у розумінні розділу IV Податкового кодексу «Податок з доходів фізичних осіб», а тому дані щодо нарахованих процентів на ці банківські рахунки не повинні включатись до ознаки доходу 110 у формі звіту 1ДФ до 1 січня 2015 року.

У зв’язку із цим АУБ звернулась до керівництва ДПАУ з проханням внести зміни до Наказу №1020, які відповідали б нормам ПК України. Зокрема, АУБ запропонувала в Додатку до Порядку №1020 щодо ознаки доходу 110 зазначити, що подання звітності за нею починається з 01.01.2015 року, як це передбачено ПК України. Також АУБ запропонувала виключити ознаку доходу 162, оскільки до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються «доходи у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат».

Разом з тим, АУБ звернулась до керівництва НБУ з проханням розробити перелік поточних банківських рахунків, оскільки згідно підпункту 165.1.41 ПК України «ознаки таких рахунків визначаються Національним банком України».

Як наголошують в АУБ, такі пропозиції ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, зокрема  Податкового кодексу України.

Прес-служба
Асоціації українських банків


2011-05-13

imagescagynjxh.jpgАсоціація українських банків звернулась до керівництва  щодо необхідності приведення вимог ДПАУ у відповідність до вимог Податкового кодексу України. Причиною звернення став Наказ ДПАУ №1020, яким затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами такого Податкового розрахунку (надалі – Порядок № 1020).
Новини АУБ
images/banners/bank/oschad.png
Наглядова рада АТ «Державний ощадний банк України» прийняла рішення оголосити про проведення
Четвер, 05 березня 2020
 Асоціація українських банків рада вітати нового члена – ТОВ «УкрКарт». АУБ працює з учасниками винятково
Середа, 26 лютого 2020
images/stories/2020/indystr.png
Співпраця АУБ із банками та іншими установами побудована на засадах взаємовигоди та водночас
Середа, 19 лютого 2020
images/stories/2020/Romanchukevich.jpg
Віцепрезидент Асоціації українських банків Віталій Романчукевич  став гостем програми "Діловий ранок"
Четвер, 13 лютого 2020
images/stories/2020/Arzhevitin.jpg
Україна провела випуск облігацій зовнішньої державної позики на суму 1,25 млрд євро. Цінні папери
Четвер, 23 січня 2020
 У четвер, 16 січня, на запрошення НБУ відбулася щорічна зустріч із клієнтами та партнерами Національного
Четвер, 16 січня 2020
images/stories/2019/moneygram.png
Індустріалбанк спільно з міжнародною платіжною системою MoneyGram впроваджує новий для ринку України
П'ятниця, 13 грудня 2019
Ціль угоди: спільними зусиллями надати банкам України можливість роботи з їх активами на єдиній
П'ятниця, 06 грудня 2019
02 грудня АТ “УкрбудінвестБанк” вступив до Асоціації українських банків.Ми раді що банки України активно долучаються до Асоціації та переконані, що лише спільними
Понеділок, 02 грудня 2019
images/stories/2020/kvadrapravo.jpg
KVADRA PRAVO стало першим адвокатським об’єднанням, прийнятим в члени Асоціації українських банків.
Понеділок, 25 листопада 2019
15 листопада 2019 року, Головою правління Комерційного інвестиційного банку, @Чотій Миколою
Понеділок, 18 листопада 2019
Відповідне рішення цього тижня ухвалила Рада Директорів Global Alliance for Banking on Values
Понеділок, 11 листопада 2019
Підтримка малих та середніх банків України – важливий крок назустріч малому та середньому бізнесу, а значить – і розвитку
Четвер, 07 листопада 2019

воттомменю

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction