Категорія: Новини АУБ

kodex.jpgАсоціація українських банків звернулась до керівництва Національного банку України та профільного парламентського Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики з проханням підтримати  запропоновані банками пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу України.

Як наголошують в АУБ, ініціювання змін викликано  неоднозначним тлумаченням  чинних норм ПК України щодо оподаткування страхових виплат фізичній особі, у випадку якщо право їх отримання передано вигодонабувачу.

За словами фахівців АУБ, наразі поширеною є практика страхування життя фізичної особи-позичальника або майна, що йому належить, на умовах, за яких вигодонабувачем за договорами страхування є банк. У подальшому такі кошти спрямовуються на погашення заборгованості фізичної особи-позичальника за кредитним договором. Чинні норми ПК України дозволяють трактувати правила оподаткування страхового відшкодування таким чином, що виплати за договором страхування не включаються до складу сукупного (місячного) доходу платника податку, тільки за умови якщо вони отримані таким платником податку. Водночас, якщо виплати отримає вигодонабувач – банк та одразу спрямує їх на погашення заборгованості  фізичної особи-платника податку, це може бути розцінено податковими органами як надання додаткового блага фізичній особі (у вигляді погашення кредиту, процентів тощо) із відповідним утриманням з суми виплат прибуткового податку.

В АУБ вважають, що таке становище не відповідає базовим принципам оподаткування, оскільки за одним й тим самим видом доходу можливе різне оподаткування однієї й тієї ж самої фізичної особи, залежно лише від  технології реалізації договору страхування при його незмінній сутності (страхуванню підлягають ризики фізичної особи, кошти спрямовуються на погашення боргів/потреб фізичної особи). 

З огляду на це АУБ запропонувала внести зміни до ст.165  розділу 4 Податкового кодексу України та врахувати їх у законопроекті №8217 від 12.03.2011 р., який був прийнятий Верховною Радою України у першому читанні 19.04.2011 р.  

Зокрема, АУБ пропонує у підпункті 165.1.27 передбачити, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, нарахована та отримана платником податку або призначеною ним третьою особою (в т.ч. вигодонабувачем – банківською установою, за умови спрямування отриманого страхового відшкодування, викупної суми у повному обсязі на погашення заборгованості такого платника податку перед банківською установою).

Також АУБ пропонує цей підпункт доповнити уточненням, що банківська установа, яка визначена платником податку як вигодонабувач за договором страхування не є його податковим агентом і, відповідно, не виконує по відношенню до доходу (зазначеного в пункті 165.1.27) функції податкового агента у разі  дотримання відповідних умов.

В АУБ наголошують, що остаточне врегулювання питань оподаткування за такими операціями, з одного боку, сприятиме подальшому розвитку кредитування фізичних осіб, зниженню вартості кредитів через зниження рівня ризикованості операцій та зростанню ринку страхових послуг,  з другого  боку - позитивно вплине на якість кредитних портфелів банків, а отже й на фінансові показники  їх діяльності.

Прес-служба
Асоціації українських банків

kodex.jpgАсоціація українських банків звернулась до керівництва Національного банку України та профільного парламентського Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики з проханням підтримати  запропоновані банками пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу України.

Новини АУБ
images/banners/bank/oschad.png
Наглядова рада АТ «Державний ощадний банк України» прийняла рішення оголосити про проведення
Четвер, 05 березня 2020
 Асоціація українських банків рада вітати нового члена – ТОВ «УкрКарт». АУБ працює з учасниками винятково
Середа, 26 лютого 2020
images/stories/2020/indystr.png
Співпраця АУБ із банками та іншими установами побудована на засадах взаємовигоди та водночас
Середа, 19 лютого 2020
images/stories/2020/Romanchukevich.jpg
Віцепрезидент Асоціації українських банків Віталій Романчукевич  став гостем програми "Діловий ранок"
Четвер, 13 лютого 2020
images/stories/2020/Arzhevitin.jpg
Україна провела випуск облігацій зовнішньої державної позики на суму 1,25 млрд євро. Цінні папери
Четвер, 23 січня 2020
 У четвер, 16 січня, на запрошення НБУ відбулася щорічна зустріч із клієнтами та партнерами Національного
Четвер, 16 січня 2020
images/stories/2019/moneygram.png
Індустріалбанк спільно з міжнародною платіжною системою MoneyGram впроваджує новий для ринку України
П'ятниця, 13 грудня 2019
Ціль угоди: спільними зусиллями надати банкам України можливість роботи з їх активами на єдиній
П'ятниця, 06 грудня 2019
02 грудня АТ “УкрбудінвестБанк” вступив до Асоціації українських банків.Ми раді що банки України активно долучаються до Асоціації та переконані, що лише спільними
Понеділок, 02 грудня 2019
images/stories/2020/kvadrapravo.jpg
KVADRA PRAVO стало першим адвокатським об’єднанням, прийнятим в члени Асоціації українських банків.
Понеділок, 25 листопада 2019
15 листопада 2019 року, Головою правління Комерційного інвестиційного банку, @Чотій Миколою
Понеділок, 18 листопада 2019
Відповідне рішення цього тижня ухвалила Рада Директорів Global Alliance for Banking on Values
Понеділок, 11 листопада 2019
Підтримка малих та середніх банків України – важливий крок назустріч малому та середньому бізнесу, а значить – і розвитку
Четвер, 07 листопада 2019

воттомменю

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction