Категорія: Новини АУБ

articles_logo.jpgАсоціація українських банків звернулась до Національного банку України з пропозицією ініціювати внесення змін до Закону України „Про здійснення державних закупівель”.

Зокрема, згідно зі статтею 7 цього Закону під час оплати за договорами про закупівлю замовниками державних закупівель разом із платіжними дорученнями банкам повинні надаватись документи щодо державних закупівель відповідно до Закону України „Про банки і банківську діяльність”. У разі їх невідповідності вимогам цього Закону платіжні доручення вважаються оформленими неналежним чином.

При цьому, статтею 51 Закону України „Про банки і банківську діяльність” встановлено, що під час оплати за договорами, укладеними замовниками державних закупівель, банки перевіряють наявність звіту про результати здійснення процедури закупівлі та інших документів, що підтверджують виконання такими підприємствами та господарськими товариствами вимог Закону про закупівлі.

В АУБ наголошують, що нормами Закону про банки та Закону про закупівлі не визначено конкретний перелік документів, які повинні подаватися до банків при оплаті за договорами про закупівлі, що створює передумови до виникнення суперечок з клієнтами та різного виконання банківськими установами норм цих законів. У зв’язку із цим АУБ запропонувала НБУ ініціювати внесення до них змін щодо визначення їх положеннями відповідного переліку документів.

Крім того, АУБ запропонувала НБУ розширити перелік випадків, визначених статтею 2 Закону про закупівлі, на які не поширюється дія цього закону, включивши до таких випадків послуги банків з відкриття та обслуговування рахунків.

Прес-служба
Асоціації українських банків

articles_logo.jpgАсоціація українських банків звернулась до Національного банку України з пропозицією ініціювати внесення змін до Закону України „Про здійснення державних закупівель”. Зокрема, згідно зі статтею 7 цього Закону під час оплати за договорами про закупівлю замовниками державних закупівель разом із платіжними дорученнями банкам повинні надаватись документи щодо державних закупівель відповідно до Закону України „Про банки і банківську діяльність”.

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction