Категорія: Новини АУБ
У зв'язку із ситуацією в Україні, яка склалася в банківському секторі, та яка безпосередньо відобразилася на діяльності підрозділів АКБ «ІМЕКСБАНК», а також з метою якнайповнішого, та головне, достовірного інформування клієнтів та партнерів банку про ті процеси які відбуваються в даний час, керівництво Банку вважає необхідним зробити ряд наступних заяв.
АКБ «ІМЕКСБАНК», будучи складовою та важливою частиною банківської системи України, не може не випробовувати на собі тих кризових явищ, які з об'єктивних причин випробовує весь фінансовий сектор.
Ці явища в першу чергу виявляються в:
• кризі ліквідності;
• зменшенні довіри між банками, клієнтами та контрагентами;
• істотному зниженні платоспроможності позичальників.

Всі ці явища стали наслідком світової фінансової кризи та так чи інакше торкнулися банківського сектора всіх держав.

З метою подолання негативних наслідків АКБ «ІМЕКСБАНК» адекватно перебудував роботу всієї системи, що виражається в істотній оптимізації витратної частини, реорганізації мережі підрозділів, що діють, а головне, у впровадженні консервативнішого підходу до активних операцій та посиленні ролі ризик-менеджменту в діяльності банку.

Ці заходи дали свої результати, але для більш оперативної нормалізації ситуації, що склалася, Правління звернулося до Національного банку України за наданням рефінансування, яке було отримано в результаті тривалої та плідної роботи. Засоби будуть використані банком на умовах кредитної лінії в достатньому обсязі.

Підписання відповідного договору та отримання даних коштів дозволить банку в повному обсязі та своєчасно виконувати всі зобов'язання перед своїми клієнтами, а також надалі реалізувати розроблену та затверджену програму фінансового оздоровлення.

Наступним етапом стабілізації та поліпшення фінансового положення банку, акціонери та правління бачать участь АКБ «ІМЕКСБАНК» в національній програмі рекапіталізациі банків.
Варто підкреслити, що участь держави в капіталі банку – це, з одного боку, підтвердження довіри та особливого відношення держави до тієї або іншої банківської установи, а з іншого – гарантія стабільного зростання, розвитку та надійності. Не випадково, що з 180 банківських установ, Кабінетом Міністрів та Національним банком України були обрані тільки 7 банків, до складу яких увійшов і АКБ «ІМЕКСБАНК».

Проте, враховуючи той факт, що процес рекапіталізації – це абсолютно нове явище в українській банківській, фінансовій, юридичній та діловій практиці, цілком обоснована відсутність єдиного підходу до її проведення, а саме: терміни, вартість акцій банків, розмір участі, технологія оцінки капіталу та багато що інше.
Всі ці механізми та процедури ще потрібно розробити та впровадити, на що буде потрібно певний час.

На жаль відсутність повної ясності щодо порядку проведення рекапіталізациі банків державою породила (зокрема, в засобах масової інформації та інтернет-виданнях) і продовжує породжувати безліч чуток, недостовірних заяв, а також інформації, яка не має з дійсністю нічого спільного. Все це негативно впливає як на діяльність банків та банківської системи в цілому, так і на настрої клієнтів.
Ми впевнені, що більшість банків вже проводять прес-конференції з даної проблеми та вносять ясність до цих непростих питань, зокрема, питання введення тимчасових адміністрацій.

Таким чином, інформація про введення в АКБ «ІМЕКСБАНК» тимчасової адміністрації не відповідає дійсності.

Користуючись додатковою можливістю, Правління банку хотіло б від щирого серця подякувати своїм клієнтім за терпіння та розуміння в цей непростий для всіх нас час та запевнити в тому, що сьогоднішні складнощі закінчаться в самий найближчий час, а наша взаємовигідна співпраця активно продовжуватиметься й розвиватиметься.

Прес-центр АКБ «ІМЕКСБАНК»

2009-04-21
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Tomato Green Blue Cyan Dark_Red Dark_Blue

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction