Семінар

Регулювання та оподаткування віртуальних активів:європейський досвід, українські реалії та перспективи розвитку банківського сектору

Програма 

09:30 – 10:00 Реєстрація учасників. Вітальна кава
10:00 – 10:05 Вітальне слово Асоціації українських банків
10:05 – 10:45 Панельна дискусія «Ринок віртуальних активів в Україні: що банк може робити вже сьогодні»
10:45 – 12:30 Доповідь. Дмитро Ніколаєвський — «Регулювання та оподаткування обігу віртуальних активів в ЄС та Україні: стан та перспективи»
12:30 – 13:15 Перерва. Кавабрейк
13:15 – 15:00 Доповідь. Сергій Козлов — «Стейблкоїни у банкінгу: від регуляторних вимог США й ЄС до реальних прибуткових продуктів»
15:00 – 15:15 Підсумки дня
15:15 – 16:00 Нетворкінг. Кавабрейк

 

 

 

 

ДЕТАЛЬНІШЕ:

Модератор семінару

ХОДАКЕВИЧ Сергій Іванович — кандидат економічних наук, професор кафедри банківської справи та страхування, радник Президента Асоціації українських банків.

 

Панельна дискусія  ·  10:05 – 10:45

«Ринок віртуальних активів в Україні: що банк може робити вже сьогодні»

Ринок віртуальних активів в Україні ще не запущений — а рішення банкам ухвалювати вже сьогодні. Ваші клієнти вже проводять такі операції: банк або бачить ці потоки, або втрачає їх разом із клієнтом.

Модератор дискусії — Сергій ХОДАКЕВИЧ

Учасники дискусії:

  • НІКОЛАЄВСЬКИЙ Дмитро — головний юрист Проєктного офісу з розвитку цифрової економіки Міністерства цифрової трансформації України, член робочої групи з розробки законодавства щодо регулювання віртуальних активів в Україні
  • ДМИТРЕНКО Тетяна — доктор економічних наук, Голова правління ГО «Українська сучасна цифрова наука», професор Академії фінансового управління
  • КОЗЛОВ Сергій — кандидат економічних наук, DeFi-експерт міжнародної компанії Blockstream
  • КОСТЕЦЬКИЙ Руслан — Асоціація українських банків

Три питання, на які має відповісти день:

  1. Що з європейського регулювання Україна бере як є, а де потрібне власне рішення?
  2. За яких умов робота з віртуальними активами стає для банку керованим ризиком, а не забороненою зоною?
  3. Що конкретно банк може зробити до набрання чинності законом — і що втрачає той, хто почне готуватися після?

 

Доповідь перша  ·  10:45 – 12:30

НІКОЛАЄВСЬКИЙ Дмитро

Головний юрист Проєктного офісу з розвитку цифрової економіки Міністерства цифрової трансформації України, член робочої групи з розробки законодавства щодо регулювання віртуальних активів в Україні.

«Регулювання та оподаткування обігу віртуальних активів в ЄС та Україні: стан та перспективи»

  1. Європейські стандарти: Регламент MiCA як орієнтир для України.
  2. Національний ландшафт: наближення українського законодавства до MiCA.
  3. Фінансово-економічні та податкові аспекти.
  4. Безпека, правопорядок та кримінально-правові виклики.

Доповідь друга  ·  13:15 – 15:00

КОЗЛОВ Сергій

Кандидат економічних наук, DeFi-експерт міжнародної компанії Blockstream.

«Стейблкоїни у банкінгу: від регуляторних вимог США й ЄС до реальних прибуткових продуктів»

  1. Глобальний ландшафт стейблкоїнів: ключові гравці, обсяги та чому традиційному банкінгу важливо бути в тренді.
  2. Правила гри (США, ЄС / MiCA): як міжнародне регулювання формує майбутнє цифрових валют і чого чекати Україні.
  3. Можливості для банкінгу: як провідні банки й фінансові інституції інтегрують стейблкоїни для оптимізації розрахунків і запуску нових послуг.

 

 

Про програму

Захід організовано Асоціацією українських банків у межах програми міжнародного співробітництва STEP IN 2 EU, що співфінансується урядами Німеччини та Норвегії, Європейським Союзом у межах ініціативи EU4Business, а також урядами Литви та Естонії. Програма імплементується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Програма має на меті підтримати українські державні інституції у просуванні процесу вступу до ЄС за економічними розділами, а також створити кращі економічні умови та фінансові можливості для українських компаній, що дозволить їм отримати додаткові можливості від інтеграції до єдиного ринку ЄС.