АУБ звернулася до Міністерства економіки щодо сприяння усуненню перешкод, які заважають капіталізації банківської системи


20.10.2004

Асоціація українських банків звернулася до Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України щодо заходів з підвищення капіталізації банківської системи. Характеризуючи стан розвитку галузі, Президент АУБ Олександр Сугоняко наголосив, що Асоціація разом з Нацбанком і комерційними банками приділяють посилену увагу підвищенню рівня її капіталізації.

В результаті проведених заходів у поточному році досягнуто значне збільшення темпів росту банківського капіталу і його маси, - наголошується в листі АУБ.

Проте цього недостатньо. На думку Президента Асоціації, з метою прискорення капіталізації банків було б доцільним надати податкові пільги на інвестиції у банківський капітал, що дало б змогу внаслідок зростання капіталу банків збільшити кредитні вкладення в економіку і, як свідчать розрахунки експертів, у короткий термін компенсувати тимчасову втрату бюджету і збільшити надходження від зростання виробництва.

“Важливим у вирішенні питання капіталізації банківської системи є збереження і стимулювання довіри до банківської системи і, насамперед, з боку органів державної влади. Всілякі необґрунтовані і невиважені, а тим більше провокаційні дії щодо діяльності банків підривають довіру до банківської системи і гальмують інвестиції у банківський капітал”, – відзначив Президента АУБ.

На погляд Асоціації українських банків, з метою сприяння капіталізації банківської системи, державним органам влади на чолі з Кабінетом Міністрів України, необхідно усунути всі перешкоди, які заважають цьому процесові, вжити відповідних заходів щодо покращення умов інвестування в цю важливу галузь економіки, зокрема, шляхом:

Що стосується іноземних інвестицій в банківський капітал, то, на думку Асоціації, залучення наявного національного капіталу в банківський сектор може забезпечити потреби економіки України в банківських послугах.

З повним текстом Звернення АУБ можна ознайомитися тут:
shitri.doc

Прес-служба
Асоціації українських банків

Адреса статті на сайті aub.org.ua:
http://aub.org.ua/index.php?option=com_arhive_docs&ct=100&txt_id=3134&Itemid=113

© АУБ, 2009
© Всі права захищені!
Пошук