RSS
17 Грудень
     
 
Новини АУБ
Уряд може спровокувати ще одну хвилю відтоку депозитів
Якщо уряд не змінить своєї позиції щодо запровадження оподаткування доходів з депозитів, в липні банківську систему може накрити ще одна хвиля відтоку грошей з банків. Про це під час прес-конференції заявив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.
Уряд наполягає на прогресивній шкалі оподаткування залежно від суми доходу за ставкою від 0 до 25%, причому власникам депозитів необхідно буде подавати податкові декларації в податкову службу.
“Станом за всі роки, об'єм депозитів в українських банках менший, ніж був в 1990 році. А це основний ресурс для кредитування економіки. Якщо ми хочемо, аби економіка відновлювалася, її треба кредитувати. Для того, щоб кредитувати, потрібний ресурс, і бажано, аби він був недорогий. А якщо буде оподаткування, то відповідно, процентні ставки також зростатимуть. Але сьогодні дійсно є проблеми з бюджетом”, – зазначив експерт.
“Пропозиція Міністерства фінансів і пана Яценюка подається як боротьба з багатими – мовляв, вони повинні платити більше. А що, відсотки за депозитами – це основний дохід наших багатих людей? Є розкіш – а чи є у нас оподаткування розкоші? Немає. Машини, які мають більше 2 літрів об'єм, – обкладаються додатково? Ні. Будинки, які мають більше 150 кв.м. обкладаються? Ні. А інші активи? Теж ні”, – відзначив Сугоняко.
“А коли вводиться ця диференціація ставок оподаткування, тоді обов'язково треба вкладникам йти в податкову і звітувати. У нас 45 млн. всіх депозитних рахунків, (10-15 млн. вкладників, О.С.). Ви уявляєте собі, що ця армія піде в податкову? Буде у бюрократії робота (!) і ця інформація відразу перестане бути банківською таємницею. І тоді люстрацію у нас робитиме не влада, а кримінал, отримавши відповідну інформацію скільки і у кого, і де”, – додав він.
На думку експерта, гроші податку на доходи з депозитів повинен знімати сам банк у момент нарахування відсотків за депозитами клієнта. “І вираховував би цей відсоток однаково для всіх, а не розжовував, який у кого депозит. А потім автоматично відправляв ці кошти в місцеву податкову. А щоб уникнути зловживань або помилок банків– встановити їм колосальні штрафи”, – пропонує Сугоняко.
За його словами, банки на такий варіант погоджуються, (а бюджет отримає ті ж кошти, О.С.) “Але чому уряду обов'язково посилати всіх в податкову? Навіщо ліквідовувати банківську таємницю? Я хочу тут заявити панові прем'єр-міністрові: якщо уряд не зійде з цієї позиції, це закінчиться тим, що з першого липня у нас буде новий відтік депозитів. І повна відповідальність за це ляже персонально на Арсенія Петровича Яценюка, який намагається популістськими методами чогось досягти, знищивши банківську таємницю і погнавши людей в податкову”, – ще раз підкреслив експерт.
Нагадаємо, з 1 липня 2014 року наберуть чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 27.03.2014 № 1166-VII «Про запобігання фінансовій катастрофі і створення передумов для економічного зростання в Україні» в частині стягування податку на доходи фізичних осіб з відсотків по депозитах.

За матеріалами Finance.ua
http://news.finance.ua/ru/~/1/0/all/2014/06/19/328253
 
НОВИНИ