RSS
17 Січень
     
 
Новини АУБ
Прес-реліз

Національна  комісія, що здійснює  державне регулювання у  сфері ринків  фінансових  послуг

 

Адреса: 01001, м. Київ-1,

вул. Бориса Грінченка, 3,

Телефон прес-служби:

+38050 041 15 54,

+38044 590 57 04

www.nfp.gov.ua

 

 

 

 

 

Для негайного розповсюдження

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

 

  Нацкомфінпослуг має стати максимально відкритим та доступним державним органом для громадян та учасників ринку

 

11 квітня 2014, Київ. – Нацкомфінпослуг має стати максимально відкритим, прозорим та доступним державним органом для громадян та компаній-учасників ринку. Про це заявив тимчасово виконуючий обовязки Голови Нацкомфінпослуг Максим Поляков під час виступу на II Міжнародній науково-практичній конференції «Страховий ринок України в умовах фінансової кризи».

«Завданням оновленої Нацкомфінпослуг стане забезпечення соціального партнерства між споживачами страхових послуг, їх надавачами та державою. Спільно з податкової адміністрацією ми будемо вживати заходи щодо синхронізації страхового та податкового регулювання. Нацкомфінпослуг буде підтримувати норму Податкового кодексу щодо переведення страховиків на загальну систему оподаткування. За цих умов страховий ринок перестане бути привабливим як інструмент ухилення від оподаткування, що в цілому призведе до збільшення надходжень до бюджету не тільки від страхових компаній, а також від інших суб’єктів оподаткування-учасників фінансових груп», - сказав Максим Поляков.

Він також зазначив, що пріоритетом діяльності Нацкомфінпослуг стане створення умов для чесної конкурентної роботи страхових компаній, а також максимальна дебюрократизація комісії, у тому числі через перехід на електронну форму подання інформації, впровадження он-лайн заявок тощо.  

Підбиваючи підсумки роботи страхового ринку України у 2013 році член Нацкомфінпослуг Валентина Левченко зазначила, що основні показники його розвитку продемонстрували позитивну динаміку. У порівнянні з 2012 роком обсяг надходжень валових страхових платежів, зріс на 33,3%, обсяг чистих страхових платежів збільшився на 6,3%. Валові страхові виплати у порівнянні з 2012 роком зменшились на 9,7%, чисті страхові виплати - на 8,1%. Збільшення у 5,8 раз обсягів вхідного перестрахування перестраховикам-резидентам свідчить про наявність «схемного» перестрахування та необхідність рішучих дій з боку держави.

 

Валентина Левченко також наголосила на необхідності впровадження низки заходів для мінімізації реакції фінансово-економічної  системи України на політичну кризу кінця 2013 - початку 2014 років.  «Для мінімізації ризиків на фінансовому ринку України Нацкомфінпослуг планує вжити низку заходів, серед яких підвищення вимог до капіталу страховиків з метою компенсації частини ризиків страхової діяльності за рахунок власного капіталу, виявлення найбільш вразливих  страховиків до стресових факторів шляхом проведення стрес-тестування щодо таких стресових подій, аналіз інформації від МТСБУ щодо гарантій виконання зобов’язань за договорами з ОСЦПВВНТЗ», - заявила Валентина Левченко.

 

Конкурентоспроможна, інвестиційно-приваблива страхова галузь із достатньою рентабельністю, що забезпечує додаткові надходження до державного бюджету та акумулювання довгострокових інвестицій всередині країни, вільна від корупції має стати стратегічною метою спільної роботи регулятора та представників страхового бізнесу.

 

   

   Для більш детальної інформації завітайте на наш веб сайт: www.nfp.gov.ua

 
НОВИНИ