RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
Заява Асоціації українських банків з приводу формування Ради НБУ


3 квітня 2014 року

Нова влада країни  виголошує гасла про  «повне перезавантаження всіх  гілок влади»,  приймає закон   «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»,  запроваджує додаткові фіскальні навантаження  на бізнес і населення тощо,  не усвідомлюючи того, що  відновлення  економіки без   повномасштабного залучення оздоровленої банківської системи України в цей процес неможливе.

Банківська спільнота, знаючи реальний стан економіки,  мала намір  посилити спільні дії з Національним банком України, направлені на оздоровлення банківської системи, посилення її ролі в економічному житті країни та  забезпечення незалежності НБУ, делегуючи свого представника  банкіра-професіонала,    до складу Ради НБУ. Очевидною була необхідність публічного обговорення кандидатур у стратегічно важливий орган, яким має бути Рада Національного банку України. Нажаль, і нова  влада     проігнорувала голос банківської   галузі і громадськості. Знову кулуарна  метушня замість прозорості і відкритості,   що  обіцяли сьогоднішні зверхники Майдану.

Представники трьох  банківських асоціацій -  Асоціації українських банків,  Українського Кредитно – Банківського Союзу, Незалежної асоціації банків України, які представляють   другий рівень банківської системи,   звернулася до Верховної Ради України, Голови Національного банку України з   клопотанням щодо включення їхнього представника  до складу Ради НБУ.   В проектах рішень Комітету з питань фінансів і банківської діяльності з цього питання, як  нас запевняли члени Комітету  та члени інших фракцій, де обговорювались кандидати, представник від банківських асоціацій був включений до  списку осіб, що подавались на розгляд Верховної Ради України і до його   кандидатури   не було жодних зауважень. Проте в списках для голосування його прізвища не виявилося… Такі  непрозорі рішення в стінах Верховної Ради України свідчать про відсутність очікуваних громадськістю, Майданом і Віче  змін в законодавчому органі країни  і продовження  наперсточникових рухів у виконанні  вже інших парламентських диригентів в інтересах  вже іншого клану, який опановує владну вертикаль.   

В галузі не дуже надіялися  на  обіцяні зміни і розуміють, що боротьба за справжню Україну і її економічне відновлення   триває.

          О. Сугоняко, президент Асоціації   українських  банків                                 

 
НОВИНИ