RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
Фінансовий омбудсмен має розв’язувати спори до 100 тисяч гривень - Сугоняко

Незалежна асоціація банків України сподівається на появу в нашій країні фінансового омбудсмена, який буде вирішувати суперечки між банками та їх клієнтами. Проект готові підтримати міжнародні фінансові організації. Ідеться про спори до 10 тисяч гривень. Ефективність роботи подібної схеми у фахівців викликає багато питань.

«Є три суб’єкти, які зацікавлені в тому, щоб стало краще. Це люди, споживачі послуг, які хотіли би, щоб їхні права були захищені. Це банки, які хотіли би відновити своє реноме, яке під час кризи серйозно постраждало. І це влада, держава, яка хотіла би, щоб в цьому процесі соціальний капітал став більшим. І от, з моєї точки зору, ця проблема має цими трьома суб’єктами вирішуватися. Є організації, які об’єднують споживачів. Є організації, які об’єднують банки. І є держава. Ці три суб’єкти мали б створити цей інститут омбудсмена, який би вирішував ці суперечки. З моєї точки зору, 10 000 грн – це не те. Може йти мова про суму, як Фонд гарантування – 200 тисяч. Хай не 200 тисяч, я можу погодитися, ну 100 тисяч. Це охоплює майже 90% всіх людей, які мають депозити. І ці спори мали б розв’язуватися цією структурою», - говорить Олександр Сугоняко.

Структура фінансового омбудсмена повинна допомогти вирішити ситуацію, яка склалася в банківському секторі країни після кризи 2008 року. Але досягти покращення можна тільки якщо новостворена структура буде незалежною та справедливою у своїх рішеннях, вважає Сугоняко.

«От я уявляю собі структуру, скажімо, раду спостережну, куди входять три представника держави, три представники банківських асоціацій і три представники асоціацій, які об’єднують споживачів. Вони погоджуються, що ця людина буде незалежною і буде по справедливості судити. Обрали. Ясно, що до цієї людини має бути ще цілий інститут, там люди мають бути. Я не знаю скільки, може 10, може 30. Спеціалісти, які б оперативно розв’язували відносно невеликі проблеми, і головне – швидко. Головне, робити це справедливо, швидко і незалежно від впливу банків, держави і ще когось», - додає голова АУБ.

Він також відзначив, що подібні структури фінансових омбудсменів вже успішно існують в деяких країнах, зокрема у Великобританії та Німеччині.
http://newsradio.com.ua/2013_10_04/F-nansovij-ombudsmen-ma-rozv-jazuvati-spori-do-100-tisjach-griven-Sugonjako/
 
НОВИНИ