RSS
22 Січень
     
 
Альтернативне банківництво
О.Сугоняко: «Час вимагає шукати аналог ісламського банкінгу у формі православного чи християнського банкінгу»

На сайті «Главред» відбувся чат із президентом Асоціації українських банків, заслуженим економістом України Олександром Сугоняком. Відповідаючи на запитання читачів, він, зокрема, розповів і про своє ставлення до запровадження т.зв. «православного банкінгу». Пропонуємо увазі читачів уривок із цього інтерв’ю:


Запитання: Ваше отношение к тому, что Библия запрещает заниматься ростовщичеством и брать проценты за кредиты? Возможно ли создание в Украине аналога «исламского банкинга», например, т.н. «православного банкинга»? Идея последнего ныне активно обсуждается в России при поддержке правительства РФ, как попытка уберечь страну от новых угроз мирового кризиса. Как в Украине смотрят на эту идею?

Олександр Сугоняко: Треба уточнити, що таке  лихварство. 1-3% – це нормально, 5-7% –  це нормально? Коли саме звичайний відсоток перетворюється на лихварський?

Проте ця тема дуже важлива, нею слід займатися. Але, на жаль, нашому НБУ не до того. Зараз час вимагає шукати аналог ісламського банкінгу у формі православного чи християнського банкінгу. В Україні цю ідею не розглядають. А варто було б цим зайнятися, враховуючи досвід колег із Асоціації російських банків.

Джерело:
http://glavred.info/archive/2012/04/23/084609-2.html


 
НОВИНИ