RSS
19 Лютий
     
 
Аналітика
В АУБ обговорено проблемні питання охорони банків
6.04.2009

В Асоціації українських банків відбулося засідання Ради з питань охорони банків при АУБ, у якому взяли участь представники комерційних банків-членів АУБ: ВАТ "Райффайзен банк Аваль", АБ “Експрес-Банк”, ВАТ КБ “Надра”, ВАТ “Ощадбанк”, ВАТ “Сведбанк”, АКІБ “Укрсиббанк”, ВАТ КБ “Укргазбанк”. Вів засідання Перший Віце-президент АУБ Володимир Бондар. З боку АУБ у засіданні також взяв участь начальник управління Юрій Рибалка.

Під час наради були розглянуті питання, що стосуються проблем охорони банківських установ та їх працівників, взаємовідносин з ДСО при МВС України, нормативної та законодавчої бази, що регулює відносини на ринку охоронних послуг.

Як відзначили у своїх виступах представники банків, до цього часу в Україні відсутній цивілізований ринок озброєних охоронних послуг, а домінуюче становище у цій сфері займає одна структура — Державна служба охорони (ДСО) при МВС України, яка, монопольно маючи право на застосування вогнепальної зброї у сфері охорони банківських установ, використовує таке положення на власну користь, здійснюючи тиск на банки. За словами представників банків, такий статус ДСО при МВС України є яскравим свідченням зрощення влади і бізнесу.

Як повідомив під час наради Перший Віце-президент АУБ Володимир Бондар, Асоціація українських банків з 2001 року послідовно виступає за формування в Україні конкурентних засад на ринку охоронних послуг з урахуванням європейського досвіду і досвіду сусідніх країн. Мали місце неодноразові звернення до Президента, Кабінету Міністрів, Верховної Ради України. Проте проблема залишається невирішеною, не зважаючи, зокрема, й на відповідні доручення Кабінету Міністрів України Міністерству внутрішніх справ України та іншим міністерствам.

Учасники наради констатували, що зважаючи на зростання криміногенної ситуації  в країні, питання законодавчого врегулювання надання охоронних послуг на цивілізованих засадах та надання права користування вогнепальною зброєю банківським установам набувають все більшої актуальності. Як один із аргументів недостатньої уваги з боку влади, під час виступів представників банків наводився приклад того, що навіть пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, до цього часу не дозволяються працівником банківської установ, які щоденно ризикують своїм життям. Це при тому, що іншим категоріям громадян (держслужбовцям, журналістам, народним депутатам, членам народних дружин, співробітникам правоохоронних органів, суддям і членам їх сімей) вони доступні.

На засіданні Ради з питань охорони банків при АУБ, по всебічному обговоренню поданих під час наради пропозицій, було прийнято рішення опрацювати їх та на їх підставі надіслати банківським установам рекомендації щодо подальшого вирішення питань, пов`язаних з охороною банківських установ та їх працівників.

Прес-служба
Асоціації українських банків
 
НОВИНИ