RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
Третейський розгляд банківських спорів під загрозою

138500.jpg7 квітня у Верховній Раді у першому читанні заплановано розгляд законопроекту № 7530 «Про судовий збір», яким запроваджуються дискримінаційні ставки судового збору за подання у загальний або господарський суд заяв про видачу виконавчого документа на рішення третейського  суду. Нагадаємо, раніше сплата судового збору за такі заяви не була передбачена законом.

З цього приводу Асоціація українських банків звернулась до Голови профільного парламентського Комітету Віталія Хомутинніка, до Голови Комітету з питань правосуддя Сергія Ківалова та Голови Комітету з питань європейської інтеграції Бориса Тарасюка  з обгрунтуванням шкідливості таких нововведень, які призведуть до згортання третейського розгляду спорів та не відповідатимуть євроінтеграційним реформам в країні.

Як звертають увагу в АУБ, протиріччя законопроекту полягають у тому, що він за одну і ту ж саму дію – видачу виконавчого документа на рішення державного суду та на рішення третейського суду, встановлює різні ставки судового збору та різні принципи його обчислення. Зокрема, за видачу виконавчого документа на підставі рішення державного загального або господарського суду необхідно сплатити судовий збір за подання позовної заяви майнового характеру або за подання заяви про видачу судового наказу  у розмірі від 0,5% до 1% від ціни позову, що, наприклад, при ціні позову 10000 грн  не перевищує 100 грн. Проте за видачу виконавчого документа на рішення третейського суду позивачу необхідно буде сплатити судовий збір у розмірі 1 мінімальної заробітної плати, що зараз дорівнює 941 грн.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняко, така ставка судового збору є дискримінаційною. «Встановлення ставок судового збору за подання заяви про видачу виконавчого документа на рішення третейського суду, які  в декілька разів перевищують плату за розгляд в третейських судах більшості спорів, призведе до згортання третейського розгляду спорів», - наголошується у листі АУБ до профільного парламентського Комітету.

У зв’язку з цим АУБ направила народним депутатам пропозиції щодо усунення вищевикладених розбіжностей. Зокрема АУБ пропонує  встановити за подання заяви про видачу виконавчого документа на рішення третейського суду ту ж саму ставку судового збору, що і за подання заяви до загального суду про видачу судового наказу, а саме у розмірі 50% від ставки судового збору, що визначається у разі звернення до суду з позовом у порядку позовного провадження.

Крім того АУБ пропонує передбачити у законопроекті зміни до пов’язаного з ним законодавства (ЦПК та ГПК).

Також АУБ пропонує врахувати зауваження до цього законопроекту, викладені у висновку  Головного науково-експертного управління Верховної Ради України. 


Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ