RSS
17 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ та Чеська банківська асоціація домовились про співпрацю

cba.jpgПрезидент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, який бере участь у XIX Європейському банківському і фінансовому форумі у м. Прага (Чехія), провів ділову зустріч з керівництвом Чеської банківської асоціації (www.czech-ba.cz), зокрема з Виконавчим директором ЧБС Джозефом Таубером. У зустрічі також брав участь радник Посольства України в Чеській Республіці А.Стативка.

Керівники української та чеської банківських асоціацій обмінялися інформацією про ситуацію у банківській галузі обох країн, своїм баченням причин та наслідків фінансової кризи 2008-2009 рр., а також досвідом роботи своїх асоціацій.

Президент АУБ О.Сугоняко ознайомив керівників Чеської банківської асоціації з основними тезами своєї доповіді на Європейському банківському і фінансовому форумі, зокрема з уроками нерегульваної діяльності банків з іноземним капіталом на банківському ринку України. Він також розповів про професійну дискусію, що розпочалася в Україні навколо пошуку нової моделі участі в українській економічній стратегії іноземного банківського капіталу, та наголосив на необхідності консолідації української банківської галузі навколо інтересів національної економіки.

За результатами обговорень з керівництвом ЧБА, О.Сугоняко наголосив, що досвід банківського сектору Чехії є надзвичайно цікавим та може виявитися корисним для України, адже банківська система Чехії дуже успішно пережила світову фінансову кризу. Як повідомили українців керівники Чеської банківської асоціації, жоден банк в Чехії під час кризи не лише не  збанкрутував, але й навіть не став збитковим. Іноземні банки, яким належить 95% капіталу банківської системи країни, в Чехії грають за місцевими правилами: видають кредити лише в національній валюті – чеській кроні, фінансують реальний сектор економіки, зокрема надають позики малому і середньому бізнесу, мають низькі процентні ставки за кредитами та маржу в середньому менше 3%. І тим самим гармонійно вписані в національну економічну політику. В Чехії не було ані кредитного буму до кризи (зокрема споживчого та іпотечного), ані падіння під час неї. За дотриманням поміркованої та раціональної поведінки з боку банків, незалежно від походження їхнього капіталу, в Чехії жорстко слідкує регулятор банківського ринку – Народний банк Чехії.

За словами Президента АУБ, досвід Чехії засвідчує, що належне регулювання банківської галузі, забезпечення її відповідності інтересам національної економіки та належний контроль за нею з боку держави є запорукою фінансово-банківської стабільності та довіри суспільства до банків.

Крім того, керівники української та чеської банківських асоціацій знайшли повне порозуміння щодо актуального питання необхідності дотримання всіма суб’єктами банківського ринку професійної етики та правил чесної конкуренції, в тому числі в кризові часи. Зокрема, такі явища, як боротьба різних частин банківської галузі одна проти одної або нехтування законними інтересами клієнтів заради власного прибутку, на їхню спільну думку, є абсолютно неприпустимою. За словами О.Сугоняко, в цьому відношенні для АУБ може бути корисним чеській досвід ухвалення та застосування етичного кодексу банкірів, запровадженого Чеською банківською асоціацією.

Керівники АУБ та ЧБА домовилися про подальшу підтримку взаємовигідних контактів та співпрацю між асоціаціями.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ