RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ бере участь в Європейському банківському і фінансовому форумі

for.jpgАсоціація українських банків бере участь у XIX Європейському банківському і фінансовому форумі  (EB&FF: www.ebff.cz) на тему «Світові фінанси на порозі азійської ери», який проходить 29-31 березня у м. Прага (Чехія). Форум відбувається в Національному банку Чехії та традиційно проходить під патронатом Президента Чехії.

Цьогоріч у форумі, присвяченому обговоренню світових фінансових і банківських питань, беруть участь провідні фінансисти світу - керівники центральних банків, банківських асоціацій, комерційних банків різних країн, представники ділової та політичної еліти з різних країн світу, включаючи США, Росію, Китай, Казахстан, Чехію, Австрію, Польшу, Словаччину, Туреччину, Арменію, Ізраїль та інш. У заході також бере участь Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Мевлют Чавушоглу. Україну на форумі представляє Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

У перший день форуму на його засіданні виступили Віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку Ян Фішер, Президент Асоціації регіональних банків Росії Анатолій Аксаков, Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, Голова Національного банку Чехії Мірослав Сінгер, Голова Національного банку Казахстану Григорій Марченко, Президент Федерального резервного банку Сент-Луіса (складова ФРС США) Джеймс Буллард, заступник Голови Центрального банку Республіки Туреччина Ердем Башчі та інші.

Під час своєї доповіді Президент АУБ Олександр Сугоняко розповів про ситуацію у банківській галузі України, її проблеми та шляхи їх розв’язання. Він детально зупинився на фінансових і банківских аспектах кризи в Україні в 2008-2009 рр., проаналізувавши уроки експансії іноземного капіталу в банківську систему України, зокрема стратегію його приходу на банківський ринок України, що призвела до негативних наслідків як для самих банків, так і для економіки країни і населення. О.Сугоняко також привернув увагу присутніх до спроб штучного витіснення з українського банківського ринку здорових малих і середніх банків (переважно з українським капіталом). В підсумку він наголосив на необхідності консолідації української банківської галузі навколо інтересів національної економіки та пошуку нової моделі участі в українській економічній стратегії іноземного банківського капіталу (як західного, так і російського), що має бути предметом глибокої професійної дискусії в Україні.

Також Президент АУБ повідомив, що Асоціацією було розроблено і направлено Президенту України пропозиції щодо виведення української банківської системи з кризи та подальшого її розвитку. Зокрема, в пакеті пропозицій АУБ було представлено Аналітичну записку “Уроки банківської кризи 2008-2009 років і шляхи стратегічної трансформації банківської галузі України” (документ див.:
 http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=3921&menu=104&Itemid=96). Призначення цього документу полягає в обґрунтуванні необхідності забезпечення контролю національного капіталу над банківською системою, як базової умови забезпечення економічної стабільності, сталого економічного розвитку та суверенітету України.


Європейський банківський і фінансовий форум (EB&FF: www.ebff.cz) щорічно проводиться Панєвропейським товариством COMENIUS в столиці Чеської республіки м. Прага. У форумі беруть участь провідні світові фінансисти, представники ділової та політичної еліт з різних країн світу.


Прес-служба
Асоціації українських банків

2011-03-30

 
НОВИНИ