RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
Держфінмоніторинг, НБУ та банки доопрацьовуватимуть Критерії ризику легалізації (відмивання) доходів

image001.jpgВідбулася робоча зустріч керівництва Держфінмоніторингу України з представниками Національного банку України, Асоціації українських банків, Українського кредитно-банківського союзу та банківських установ. Зустріч проведено на пропозицію АУБ, оскільки прийняття наказу Держфінмоніторингу “Про затвердження Критеріїв ризику легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму” може призвести до безпідставного накладання штрафних санкцій на банківські установи.

Даний документ є основою для формування суб’єктами первинного фінансового моніторингу підходу, що ґрунтується на оцінці ризиків відмивання злочинних доходів або фінансування тероризму.

Під час обговорення учасники зустрічі торкнулися питань необхідності внесення змін до згаданих «Критеріїв», затверджених наказом Держфінмоніторингу, та розглянули широке коло питань, пов’язаних із практичним їх застосуванням банківськими установами.

За підсумками зустрічі учасниками досягнуто домовленості щодо створення робочої групи з опрацювання змін до Критеріїв ризику, яка буде функціонувати при Раді з питань дослідження методів та тенденцій у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму.

Склад вказаної Ради затверджений постановою Кабінету Міністрів України, до неї входять представники 27 органів виконавчої влади, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та громадських організацій, в тому числі АУБ.


2011-03-29

 
НОВИНИ