RSS
18 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ звернулась до СБУ та Генпрокуратури з проханням розібратись, хто стоїть за замовними акціями проти українських банків

5069-707670.jpgАсоціація українських банків звернулась до Голови Служби безпеки України Валерія Хорошковського та Генерального прокурора України Віктора Пшонки з приводу масового поширення останніми днями завідомо недостовірної інформації про стан банківської системи, що несе загрозу  стабільності на фінансовому ринку України.

Зокрема, йдеться про масове розповсюдження в електронних та друкованих ЗМІ провокаційної та недостовірної публікації «50 українських банків закриються протягом півроку», у якій під виглядом експертних оцінок заявляється, що «в найближчі 6 місяців 50 банків припинять своє існування». При цьому в таких «експертних оцінках» наголошується, що «зараз під загрозою знаходяться ті банки, які не поповнили свій статутний капітал».

Як пояснюють в АУБ, поширена інформація є неправдивою, оскільки Перехідними положеннями (частина 2 п.1) Закону України №3024-VI “Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності банків” передбачено, що банки, створені до набрання чинності цим Законом, зобов`язані протягом 5 років привести розмір свого статутного капіталу у відповідність з вимогами Закону. Тобто, нарощення статутного капіталу до 120 млн грн.  діючі банки  зобов`язані забезпечити до  червня 2016 р.

В АУБ вважають, що масовість поширення згаданої публікації (у більше ніж 60 ЗМІ всеукраїнських, регіональних і навіть закордонних) дає підстави підозрювати, що проводиться спланована акція, спрямована на дестабілізацію діяльності майже третини діючих банків, переважно з українським капіталом.

«Наслідком цієї акції, - йдеться у листах АУБ до СБУ та Генпрокуратури, - може стати не тільки підрив фінансового стану цих банків, але й штучне провокування нової хвилі паніки серед вкладників, дестабілізація банківської системи України, що може призвести до суспільного збурення та громадянських акцій протесту». У якості прикладу в АУБ нагадують поширення недостовірної інформації про фінансовий стан Промінвестбанку, що створило паніку серед його вкладників та, по суті,  спровокувало початок фінансової кризи в Україні восени 2008 року.

Як наголошено в листі АУБ до СБУ та Генпрокуратури, «розповсюдження зазначеної провокаційної та недостовірної інформації створює безпосередню загрозу економічній та фінансовій безпеці України».

У зв’язку із цим Асоціація українських банків звернулась до керівницва СБУ та Генпрокуратури з проханням провести розслідування наведених фактів та встановити замовників акції, вживши до них відповідні заходи, передбачені законодавством України.

З цього приводу АУБ планує також звернутись до Президента України та Ради національної безпеки і оборони (РНБОУ).

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ