RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ пропонує НБУ співпрацю замість конфронтації

d1101111.jpgПрезидент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко звернувся до Голови Національного банку України Сергія Арбузова з пропозиціями щодо заходів у зв'язку з прийняттям Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності банків" (більше відомий як законопроект № 0884).

Як наголосив Президент АУБ, реалізація нових норм Закону потребуватиме внесення змін та підготовки нових редакцій нормативних актів Національного банку України, при розробці яких має обов’язково враховуватися думка представників банківського ринку. Тому в листі до керівництва НБУ Асоціація висловила свою готовність до співпраці.

Зокрема АУБ запропонувала консолідувати зусилля з метою підвищення рівня порозуміння між І та II рівнями банківської системи. Для більшої дієвості цього процесу АУБ пропонує визначити порядок підготовки змін до нормативних актів НБУ, який би, зокрема, передбачав:

- обов'язкове обговорення з АУБ та банками проектів підготовлених регуляторних актів з наданням терміну для розгляду та підготовки зауважень і пропозицій не менше 14 днів;
- у разі суттєвих змін методології регулювання окремих питань - створення робочих груп для напрацювання практичних механізмів реалізації нових законодавчих норм.

Також АУБ запропонувала відновити практику прийняття Правлінням Національного банку України нормативних актів з регулювання діяльності банків за обов'язкової наявності зауважень та пропозицій банківських асоціацій.

Окрім цього, як вже повідомлялося, в АУБ покладають надію на відновлення діалогу з НБУ щодо перегляду норм Постанови Правління Нацбанку № 273, оскільки з набранням чинності вищезгаданого закону (який встановлює у якості контрольного показника наявність у банку статутного капіталу у сумі 120 млн. грн. і передбачає на виконання цієї норми п'ятирічний термін) мають бути внесені відповідні зміни до нормативних актів НБУ і з питань капіталізації.

Прес-служба
Асоціації українських банків

2011-03-21

 
НОВИНИ