RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
Антимонопольний комітет підтримав позицію АУБ щодо невідповідності Урядової Постанови законодавству про захист економічної конкуренції

9514.jpgАнтимонопольний комітет України підтримав позицію Асоціації українських банків щодо невідповідності законодавству про захист економічної конкуренції Постанови Кабінету міністрів № 6 "Про затвердження Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках".

Як відомо, згаданою Постановою Кабміну передбачається можливість розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів лише у банках, статутний капітал яких перевищує 10 млрд. гривень. Проте, як наголошують в АУБ, в Україні  зі 176 діючих банків лише 2 (а саме Укрексімбанк та Ощадбанк) мають такий статутний капітал.

За словами Президента АУБ, така норма порушує конкуренцію на ринку банківських послуг, обмежуючи роботу переважної більшості банківських установ. «Банки України, які мають менший статутний капітал, є повноправними учасниками ринку фінансових послуг та мають не гірші показники діяльності. Зазначимо, що історія розвитку та діяльності української банківської системи свідчить про те, що великий розмір статутного капіталу не є запорукою успішної довготривалої діяльності банку. Окрім того, абсолютний розмір капіталу не є визначальним при виборі банку, оскільки здебільшого місцеві бюджети мають незначні вільні кошти для розміщення», - йшлося у листі Президента АУБ Олександра Сугоняко до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та Голови Антимонопольного комітету України Василя Цушка.

У відповідь на лист АУБ, Заступник Голови Антомонопольного комітету України Олена Чернелевська повідомила, що «розглянувши в Антомононопольному комітеті України звернення Асоціації українських банків», АМКУ «звернувся із пропозицією до Кабінету міністрів України розглянути питання щодо запровадження практики відбору банків, у яких можуть розміщуватися тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках, яка на сьогодні існує для обслуговування виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та закріплена в постанові КМУ № 318 від 22.04.05 «Про удосконалення механізму виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги, шляхом визначення таких банків за результатами відкритого конкурсу, що проводитиметься постійно діючою конкурсною комісією у порядку, встановленому Міністерством фінансів України».

Прес-служба
Асоціації українських банків

2011-03-16

 
НОВИНИ