RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
Президент України підписав компромісний Закон щодо регулювання діяльності банків

prezukr.jpgПрезидент України Віктор Янукович підписав ухвалений Верховною Радою в другому читанні Закон «Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)» (відомий як законопроект №0884).

Законом врегульовуються питання розкриття інформації про структуру власності банків, посилення вимог до засновників та власників істотної участі банків, переходу на міжнародні стандарти бухгалтерського обліку та звітності, посилення співпраці НБУ із зовнішніми аудиторами тощо. Разом з тим Закон встановлює більш жорсткі вимоги до статутного капіталу банків, хоча і більш м’які порівняно з тими, що пропонувалися в попередній редакції законопроекту.

Як відомо, законопроектом передбачалось вимога збільшення статутного капіталу новостворених банків до 500 млн. грн. Як наголошують в АУБ, відповідно до таких вимог законопроекту більше 70 банків в Україні протягом 2-х років мали збільшити розмір статутного капіталу у середньому на 67,2%, для чого потрібно 3,9 млрд. грн. додаткових інвестицій. В умовах економічної кризи такі вимоги фактично загрожували знищенням більше третини діючих в Україні банків. В результаті проведеної АУБ складної і довготривалої роботи та досягнутих компромісів, під час голосування у парламенті ця вимога була зменшена до 120 млн. грн. Окрім цього, АУБ вдалося домогтися прийняття депутатами норми, за якою банки, які вже працюють на ринку, мають привести розмір свого статутного капіталу у відповідність до цієї норми упродовж 5-ти років (а не 2-х років, як пропонувалося в попередніх редакціях).

В АУБ наголошують, що прийняте парламентом рішення є результатом компромісу, який надав можливість зберегти для української економіки та суспільства понад третину банків з українським капіталом. Такий результат в АУБ вважають позитивним. Разом з тим в АУБ наголошують, що спроби ініціювати накладення вето на прийнятий Закон могли спровокувати повернення до вимог до статутного капіталу у розмірі 500 млн. грн. із скасуванням 5-річного періоду на нарощення свого капіталу діючими банками, оскільки чимало впливових структур залишилося не задоволеними прийнятим народними депутатами рішенням. «Якби це відбулося, це було б непоправним ударом по банках III та IV груп», - каже Президент АУБ Олександр Сугоняко.

Як повідомлялося у ЗМІ, з ініціативами перед НБУ щодо збільшення вимог до капіталу банків виступав «Форум провідних міжнародних фінансових установ», навколо якого об’єднались крупні банки з іноземним капіталом. Завдяки таким заходам іноземні банки пропонували скоротити кількість діючих в Україні середніх та малих банків, залишивши на українському ринку не більше 40 банків – переважно з іноземним капіталом. Окрім цього, представники Форуму висловлювалися за необхідність накладення Президентом України вето на згаданий Закон.

Прес-служба
Асоціації українських банків

2011-03-12

 
НОВИНИ