RSS
21 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ подаватиме касаційну скаргу щодо відміни дискримінаційних положень Постанови НБУ № 273

kaas.jpgАсоціація українських банків отримала рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 22.02.2011 р., яким було задоволено апеляційну скаргу НБУ та скасовано рішення Окружного адміністративного суду м.Києва про задоволення позову банків-членів АУБ щодо визнання нечинними дискримінаційних положень Постанови НБУ № 273 (див.: http://aub.org.ua/images//hppscan1027.pdf  ).

Як вже повідомлялося, за словами учасників процесу – представників банків, засідання суду відбулося з порушенням закону: копії матеріалів, що були предметом розгляду суду, були отримані банками учасниками процесу 16.02.2011р, тоді як, згідно зі ст.190 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) копія ухвали про відкриття апеляційного провадження  та копія апеляційної скарги надсилається особам, які беруть участь у справі, протягом десяти днів після відкриття апеляційного провадження, що відбулось 11.01.2011 р. У цьому ж повідомленні встановлюється строк, протягом якого можуть бути подані заперечення на апеляційну скаргу. У зв’язку з несвоєчасним повідомленням сторони по справі було позбавлено можливості належним чином підготуватись до розгляду справи та використати процесуальне право на подання заперечення на апеляційну скаргу. Також неналежним чином було повідомлено осіб, які беруть участь у справі, про дату судового засідання - згідно ст.35 КАСУ повістка повинна бути вручена не пізніше ніж за сім днів до судового засідання. 

Як повідомив Президент АУБ Олександр Сугоняко, АУБ наразі готує касаційну скаргу щодо відміни дискримінаційних положень Постанови НБУ № 273.

Разом з тим в АУБ відзначають, що набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)” (законопроект №0884), який встановлює у якості контрольного показника наявність у банку статутного капіталу у сумі 120 млн. грн. і передбачає на виконання цієї норми п’ятирічний термін, потребуватиме внесення відповідних змін до нормативних актів Національного банку України, у тому числі, і з питань капіталізації. Тому в АУБ покладають надію на діалог з НБУ щодо перегляду антиконкурентних норм Постанови Правління Нацбанку № 273. Підставою для таких сподівань слугують висловлювання Голови НБУ Сергія Арбузова про ненормальність ситуації, коли банки і регулятор змушені в судовому порядку доводити один одному свою позицію. «Мені дотепер не зрозуміло, кому і навіщо знадобилося зіштовхувати лобами, доводячи справу до судів, банки та їхнього регулятора», - наголосив Голова НБУ у своєму нещодавньому інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня» (див.: http://www.dt.ua/newspaper/articles/76301#article ). Тоді ж очільник НБУ наголосив, що «ринок має бути представлений усіма видами банків», і що він «за максимально можливу багатоукладність системи».

Коментуючи висловлювання Голови НБУ, Президент АУБ наголосив: «Ці висловлювання свідчать про відповідальну позицію Голови НБУ та подають надію на професійне розв’язання проблеми навколо Постанови № 273».

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ