RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ підтримує ініціативу НБУ щодо наближення ставок рефінансування до облікових ставок

nbu5.jpgАсоціація українських банків підтримує ініціативу Національного банку України щодо наближення ставок рефінансування до облікових ставок. Про це повідомив Президент АУБ Олександр Сугоняко, коментуючи інформацію Голови НБУ Сергія Арбузова. За словами Президента АУБ, такі дії сприятимуть скороченню витрат банків, що згодом матиме позитивний вплив і на зниження процентних ставок за кредитами.

Разом з тим в АУБ наголошують, що наразі говорити про пряму кореляцію процентних ставок за операціями банків з ставкою рефінансування НБУ поки що зарано. Значні обсяги рефінансування Нацбанком надані банкам під стабілізаційні програми з метою підтримання ліквідності та платоспроможності банків. За таких умов ці обсяги рефінансування не можуть розглядатись як джерело кредитування. Крім того, доступ банків до рефінансування НБУ  все ще залишається обмеженим, у зв’язку із чим ставка рефінансування не може відігравати вирішальну роль  при формуванні ринкових ставок на залучення ресурсів.

У цілому АУБ позитивно оцінює дії керівництва НБУ, спрямовані на зниження ставок рефінансування та розширення інструментарію для проведення операцій відкритого ринку.

Прес-служба
Асоціації українських банків

2011-03-01

 
НОВИНИ