RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
В НБУ погодились з пропозицією АУБ щодо збільшення терміну на нарощення капіталу не менше 3-х років

nbu2.jpgПрезидент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко та Перший віце-президент АУБ Володимир Бондар провели робочі зустрічі з Заступниками Голови Національного банку України Володимиром Кротюком та Ігорем Соркіним. Під час зустрічей було обговорено компромісні пропозиції АУБ щодо вимог збільшення капіталу банків, передбачених законопроектом № 0884 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)”, розгляд якого у Верховній Раді України у ІІ читанні заплановано на 15 лютого.

В ході обговорень представники АУБ висловили свої зауваження та пропозиції до згаданого законопроекту. Зокрема, вони запропонували компромісний варіант:

- вимогу для діючих банків на нарощення ними свого регулятивного (а не статутного) капіталу до розміру 120 млн. грн.;
- надати термін на здійснення такого нарощення капіталу не менше 3-х років (до кінця 2014 року), як це передбачено затвердженою Президентом України Програмою економічних реформ України на 2010 – 2014 роки.

Як наголосили представники АУБ, за європейським законодавством достатність капіталу діючих банків оцінюється не за показником статутного, а за розміром регулятивного капіталу, який включає окрім статутного ще й інші складові капіталу, у тому числі сформовані за рахунок прибутку цих банків (розкриті резерви). Окрім цього, Президент АУБ звернув увагу на те, що Програмою економічних реформ України на 2010 – 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” (розвиток фінансового сектору), затвердженою Президентом України В.Ф.Януковичем, також передбачено збільшення капіталу банків. Проте, як відзначив Олександр Сугоняко, у згаданій президентській Програмі наголошується на необхідності збільшення не статутного, а власного капіталу банків, причому терміни такого збільшення встановлюються більше 2 років. З цієї причини АУБ пропонує надати термін на здійснення такого нарощення до кінця 2014 року.

Під час обговорення в НБУ погодились з аргументами АУБ щодо необхідності збільшення терміну нарощення капіталу до 3 років. Окрім цього, в НБУ повідомили, що замість раніше запропонованого законопроектом збільшення статутного капіталу банків до 500 млн.грн. буде запропоновано суму у розмірі 120 млн. грн. Щодо інших пропозицій АУБ, то по них триває дискусія, яка має продовжитись як у стінах парламенту, так і між НБУ та АУБ.


Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ