RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ звертатиметься до Президента України щодо необхідності накласти вето на закон про обмеження третейського судочинства

138500.jpgАсоціація українських банків звертатиметься до Президента України Віктора Януковича з обґрунтуванням необхідності накласти вето Закон України "Про внесення змін до ст. 6 Закону України “Про третейські суди”, який було прийнято парламентом 3 лютого 2011 р. Цим законом передбачається виключення із підвідомчості третейських судів справ у спорах щодо захисту прав споживачів.

Як наголосив Президент АУБ Олександр Сугоняко, згаданий законопроект порушує права споживачів та загрожує розвитку третейського судочинства в Україні.

За словами Президента АУБ, законопроектом фактично передбачено обмеження прав споживачів. «Якщо зараз у споживачів є альтернатива у виборі розгляду спору за їх участю: у державному або третейському суді, то із прийняттям запропонованих змін такої альтернативи у споживачів не буде», - йдеться у листі АУБ до Президента України. 

Окрім цього, кажуть в АУБ, прийняття законопроекту потребує витрат бюджету та суттєво збільшить завантаження державних судів, оскільки значна кількість справ недержавних третейських судів (більш ніж 30000 справ у 2009 р.) замість розгляду за рахунок третейського збору буде розглядатися державними судами за кошти бюджету.

Також в АУБ наголошують, що зміни фактично створюють перешкоди у реалізації  запропонованого Президентом України курсу на відновлення кредитування виробництва та громадян, перешкоджають поверненню боргів.

Прес-служба
Асоціації українських банків

2011-02-04

 
НОВИНИ