RSS
24 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ сприятиме розвитку ринку стресових активів в Україні

imagescal2ggni.jpgВідповідно до угоди, підписаної між Асоціацією українських банків та Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), АУБ взяла активну участь у презентації спільного проекту розвитку ринку стресових активів в Україні. Інфраструктурним учасником програми виступило Публічне акціонерне товариство «Фондова біржа «Перспектива». У засіданні взяли участь представники ДКЦПФР, народні депутати – члени Комітету ВР України з питань фінансів та банківської діяльності, представники організацій професійних учасників фінансового ринку.

Учасники засідання констатували, що накопичення проблемних активів у банках України досягло рівня системної небезпеки (більше 20%) і не може бути успішно подолано із використанням лише резервів банківської системи. Ефективне оздоровлення банківських активів у сучасних умовах можливе лише із залученням довгострокового венчурного капіталу.

Саме механізм закритих венчурних інвестиційних фондів може взяти на себе функцію реструктуризації, сек‘юритизації та кінцевої реалізації проблемних активів банків із одночасною компенсацією втраченої ними ліквідності з боку венчурного капіталу.

Учасники провели перше засідання спільної робочої групи, у якій з боку Асоціації українських банків взяв участь радник Президента АУБ Олексій Кущ. Учасники прийшли до висновку, що успішна реалізація програми вимагатиме системного вдосконалення чинної законодавчої бази, залучення до співпраці представників Адміністрації Президента України, Кабінету міністрів України, профільних комітетів ВР України, НБУ, ДКЦПФР, організацій професійних учасників ринку.

АУБ і надалі прийматиме активну участь у реалізації програми із створення в Україні  ефективного ринку стресових активів банків та подолання наслідків фінансової кризи.


Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ