RSS
24 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ: Третейське судочинство в Україні під загрозою ліквідації

femida.jpgАсоціація українських банків звернулась до Президента України Віктора Януковича та представника Президента у Верховній Раді Юрія Мірошниченка з обґрунтуванням шкідливості для розвитку третейського судочинства в Україні законопроекту № 6670-1 "Про внесення змін до ст. 6 Закону України “Про третейські суди”, розгляд якого парламентом у ІІ читанні заплановано на 3 лютого 2011 р. Цим законопроектом передбачається виключення із підвідомчості третейських судів справ у спорах щодо захисту прав споживачів.


Як наголосив Президент АУБ Олександр Сугоняко, згаданий законопроект порушує права споживачів та загрожує розвитку третейського судочинства в Україні.


За словами Президента АУБ, законопроектом фактично передбачено обмеження прав споживачів. «Якщо зараз у споживачів є альтернатива у виборі розгляду спору за їх участю: у державному або третейському суді, то із прийняттям запропонованих змін такої альтернативи у споживачів не буде», - йдеться у листі АУБ до Президента України. 


Окрім цього, кажуть в АУБ, прийняття законопроекту потребує витрат бюджету та суттєво збільшить завантаження державних судів, оскільки значна кількість справ недержавних третейських судів (більш ніж 30000 справ у 2009 р.) замість розгляду за рахунок третейського збору буде розглядатися державними судами за кошти бюджету.


Також в АУБ наголошують, що зміни фактично створюють перешкоди у реалізації  запропонованого Президентом України курсу на відновлення кредитування виробництва та громадян, перешкоджають поверненню боргів.


Але найголовніше, кажуть в АУБ, запропоновані законопроектом зміни – це ще один крок на обмеження діяльності третейських судів і згортання третейського судочинства в Україні. За словами Голови Ради юристів АУБ Анатолія Жукова, «серед діючих третейських судів фактично залишилися ті, що розглядають позови за участю споживачів. Тому виключення цих спорів із підвідомчості третейських судів на практиці означає припинення діяльності більшості третейських судів в Україні».


Прес-служба

Асоціації українських банків

 
НОВИНИ