RSS
15 Листопад
     
 
Новини АУБ
НБУ підтримує позицію АУБ щодо прийняття законопроекту про захист прав кредиторів

У Національному банку України відбулася нарада з питань обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів та споживачів фінансових послуг» (реєстр. № 7351).  Вів нараду член Правління НБУ, директор юридичного департаменту Нацбанку Віктор Новіков.

У нараді взяли участь представники Національного банку України, Асоціації українських банків та Українського кредитно-банківського союзу. Під час наради її учасники обговорили зауваження Кабінету міністрів України та Головного науково-експертного управління Верховної Ради України до згаданого законопроекту.

Як наголосив під час наради Віктор Новіков, Національний банк цілковито підтримує позицію АУБ та банків щодо необхідності прийняття законопроекту про захист прав кредиторів та споживачів фінансових послуг. З цією метою, за підсумками обговорення, було вирішено, що НБУ підготує та направить до Кабінету міністрів України обґрунтування необхідності прийняття законопроекту в існуючій редакції.

Як повідомляли ЗМІ, на засіданні Правління НБУ 25 січня Голова Нацбанку Сергій Арбузов наголосив на важливості прийняття законопроекту щодо захисту прав кредиторів та споживачів фінансових послуг.

Нагадаємо, законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав кредиторів та споживачів фінансових послуг» (реєстр. № 7351) було розроблено Асоціацією українських банків за активної участі НБУ та комерційних банків з метою законодавчого врегулювання проблемних питань забезпечення захисту прав кредиторів.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняко, законопроект передбачає реальні механізми забезпечення захисту прав кредиторів та споживачів фінансових послуг, зокрема шляхом удосконалення процедур банкрутства та виконавчого провадження, удосконалення законодавства в сфері застави та іпотеки, загальних засад цивільного законодавства, зокрема встановлення захисту прав добросовісного заставодержателя, удосконалення ринку проблемних боргів тощо.

Прес-служба
Асоціації українських банків


2011-01-27

 
НОВИНИ