RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ: списання безнадійної заборгованості не є підставою для неповернення кредитів

moneycogs2.jpgАсоціація українських банків направила до Національному банку України зауваження та пропозиції до проекту «Правил відшкодування банками України безнадійної заборгованості за рахунок страхових резервів». Зокрема, АУБ запропонувала уточнити визначення безнадійної заборгованості за кредитними операціями, привівши його у відповідність до Положення №279, а також надати можливість за рішенням банку відшкодовувати за рахунок створених резервів безнадійну заборгованість за бланковими кредитами, що можуть бути віднесені до портфелю однорідних споживчих кредитів.

Водночас в АУБ відзначають, що в українських реаліях за 90 днів провести будь-які результативні дії з погашення заборгованості за рахунок майна позичальника є практично неможливим. Надання ж банку права на відшкодування за рахунок резервів безнадійної заборгованості за кредитними операціями з простроченою заборгованістю від 90 днів може бути сприйняте позичальниками як повне списання кредиту, що суттєво погіршить і без того слабку платіжну дисципліну у обслуговуванні кредитів. При цьому наявність 3-х місячної прострочки навряд-чи є достатнім аргументом для списання з балансу довгострокових кредитів, наданих на 5-10-20 років.

За словами Президента АУБ Олександра Сугоняко, невірно зрозумілі позичальниками положення Проекту можуть погіршити ліквідність та створити нові проблеми у проведенні банками платежів. З цієї причини АУБ виступає за збереження жорстких вимог щодо продовження роботи з позичальниками з погашення кредитів після перенесення безнадійної заборгованості на позабалансові рахунки.

Враховуючи зазначені застереження, АУБ запропонувала НБУ провести з банками та банківськими об’єднаннями більш широке обговорення проекту Правил відшкодування безнадійної заборгованості.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ