RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ підтримує Національний банк щодо прийняття законопроекту по скасуванню пенсійного збору з валютних операцій

Асоціація українських банків надіслала листа профільним парламентським комітетам з проханням підтримати законопроект № 7534 "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо скасування збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу безготівкових валют)", поданий 04 січня 2011 року до парламенту Національним банком України.

Законопроект матиме виключно позитивний вплив на економіку України. Відміна пенсійного збору з операцій купівлі-продажу безготівкових валют призведе до лібералізації валютного ринку, збільшення обсягів пропозиції іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку, та відповідно сприятиме стабілізації курсу гривні по відношенню до іноземних валют, - переконаний президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Питання відміни пенсійного збору з операцій купівлі-продажу безготівкових валют розглядається уже не перший рік. Асоціація українських банків протягом усього цього часу послідовно та аргументовано виступає за відміну зазначеного збору як такого, що негативно впливає на притік іноземних інвестицій в Україну і на розвиток внутрішнього валютного ринку.

Позиція щодо необхідності відміни зазначеного збору знайшла свою підтримку у Законі України "Про Державний бюджет України на 2010 рік", яким встановлювалося, що з 1 липня 2010 року збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з безготівкових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти за гривню не здійснюється. Зазначаємо, що в Законі "Про Державний бюджет України на 2011 рік" серед джерел формування Спеціального фонду Державного бюджету України на 2011 рік також відсутнє таке джерело, як збір з операцій купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти.


Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ