RSS
19 Листопад
     
 
Новини АУБ
В Антимонопольному комітеті розглянуто факти дискримінації «малих» та «середніх» банків

9514.jpgВ Антимонопольному комітеті України відбулася нарада з обговорення питання встановлення НБУ для банків, у яких розмір регулятивного капіталу менший від 120 млн. грн.,  обмежень в частині залучення вкладів (депозитів) від фізичних осіб в наслідок прийняття Постанови Правління НБУ від 09.06.2010 року №273 (пункт 6).

Нарада проходила під головуванням заступника Голови Антимонопольного комітету України п. Чернелевської О.Л. У нараді взяли участь державні уповноважені АМКУ, представники АУБ та УКБС. Представники НБУ, що були запрошені до участі, на нараду не прибули.

Під час наради були обговорені питання впливу п.6 Постанови НБУ №273 на обмеження конкуренції на банківському ринку. Представниками АУБ та УКБС були наведені конкретні приклади проявів недобросовісної конкуренції у наслідок передбачених пп.2 та 6 Постанови підвищених вимог до розміру мінімального регулятивного капіталу та заборони на залучення малими банками нових вкладів фізичних осіб.

Представниками АУБ були надані пояснення щодо позиції банків, викладеної у позові про скасування окремих пунктів Постанови №273, а також пояснення щодо світової практики регулювання вимог до регулятивного капіталу банків через норматив адекватності капіталу.

Також, під час наради, представниками АУБ була привернута увага АМКУ до тенденцій монополізації банківського ринку, які прослідковуються через вимоги Постанови НБУ №273 та підготовку до прийняття законопроекту №0884, що призведе до грубого порушення прав клієнтів-споживачів банківських послуг.

За результатами наради домовлено про продовження спільної роботи  з недопущення проявів недобросовісної конкуренції на ринку банківських послуг, у тому числі – з врахуванням позиції представників об’єднань споживачів банківських послуг.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ