RSS
19 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ досягла мети – розгляд антибанківського законопроекту № 0884 відкладено

rada.jpgЗавдяки спільним зусиллям банківської спільноти вдалося відкласти розгляд Верховною Радою України у ІІ читанні законопроекту № 0884 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)”, норми якого несуть руйнівні виклики для банківської системи України. Проте робота парламенту над законопроектом буде продовжена в наступному році. Цього досягти вдалося, зокрема, завдяки зусиллям Голови Ради АУБ та першого заступника Голови парламентського Комітету з питань фінансів та банківської діяльності Станіслава Аржевітіна, а також об’єднанню спільних зусиль банків і банківських об’єднань.

Нагадаємо, напередодні АУБ та УКБС виступили зі спільною заявою, у якій разом звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради України, керівництва Національного банку України та Уряду, народних депутатів України із закликом припинити політику дискримінації малих і середніх банків та відхилити згаданий законопроект (докладніше див.: http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=4075&menu=119&Itemid=113 ).

Як відомо, розгляд законопроекту № 0884 у ІІ читанні було заплановано на 23 грудня. Він  був знятий з розгляду 14 грудня, оскільки протирічив вимогам статті 116 Регламенту Верховної Ради України. Про це неодноразово наголошувала Асоціація українських банків у своїх листах до народних депутатів України. Прийнявши до уваги зауваження АУБ,  згаданий  законопроект парламентом було повернуто на доопрацювання у профільному Комітеті з питань фінансів і банківської діяльності.

В АУБ переконані, що дискримінаційні норми законопроекту № 0884  негативно позначаться на  дотриманні конкуренції на ринку банківських послуг, матимуть руйнівні наслідки для «малих» та «середніх» банків, а також  збільшать концентрацію фінансових ризиків. «Наразі  лише 50  з 180 українських банків мають капітал більше 500 млн. грн. Беручи до уваги поточну ситуацію та практику, можна припустити, що  сума у 500 млн. грн.  (більше 45 млн. євро) буде  вимагатися  регуляторними  органами як мінімальна   вимога  до   капіталу для вже  існуючих банків.  Зараз  регулятор вже вимагає, щоб існуючі банки підвищили  мінімальний розмір капіталу, який було встановлено для створення нових банківських установ,  тобто регулятор вже вимагає більше, ніж  адекватний капітал для існуючих банків», - каже Президент АУБ Олександр Сугоняко.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ