RSS
15 Грудень
     
 
Новини АУБ
АУБ пропонує механізми виходу з фінансово-банківської кризи

inst.jpgНа запрошення Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України (www.niss.gov.ua) Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко взяв участь у "круглому столі" на тему: "Економіка України після кризи: орієнтири стратегічних реформ".

Під час засідання «круглого столу» було обговорено широке коло питань, пов’язаних з перспективами та ризиками подальшої економічної динаміки України, а також орієнтирами економічних реформ на найближчі роки. В роботі «круглого столу» взяли участь представники органів державної влади, наукових та експертних інституцій, народні депутати, політичні та громадські діячі.

Під час «круглого столу» Президент АУБ Олександр Сугоняко у своїй доповіді наголосив, що Асоціація українських банків підтримує ініціативи Президента України щодо розробки концепції забезпечення національної безпеки України у фінансовій сфері та заходів, спрямованих на дедоларизицію економіки України.

Під час виступу Президент АУБ проаналізував причини фінансово-економічної кризи в Україні в 2008-2009 рр., наголосивши на негативних наслідках допуску іноземного капіталу в банківську систему та нанесених збитках національній економіці України. Серед них, зокрема, він назвав: дозвіл  на масштабну доларизацію економіки, дозвіл на кредитування в іноземній валюті, зняття обмеження на участь іноземного капіталу  в капіталі банків, допуск практично без обмежень іноземного капіталу в банківську  галузь, необґрунтоване і необмежене кредитування споживчого ринку.

За словами Президента АУБ, в результаті цих помилок банківська система України опинилась розірваною на фрагменти (в залежності від походження капіталу), причому стратегії цих фрагментів відмінні та протилежні між собою.

Підтримуючи ініціативи щодо розробки стратегії забезпечення національної безпеки України у фінансовій сфері, Президент АУБ наголосив, що у такому документі мають бути передбачені положення щодо виведення української банківської галузі з кризи та подальшого її розвитку. Відповідні пропозиції нещодавно були направлені АУБ у відкритому листі до Президенту України (докладніше див.: http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=3922&menu=119&Itemid=113 ).

Під час «круглого столу» його учасникам було роздано Аналітичну записку АУБ на тему “Уроки банківської кризи 2008-2009 років і шляхи стратегічної трансформації банківської галузі України”. Призначення цього документу полягає в обґрунтуванні необхідності забезпечення контролю національного капіталу над банківською системою, як базової умови збереження економічного суверенітету України. Як вже повідомлялося, цей документ АУБ було направлено Президенту України разом з пропозиціями щодо шляхів виведення країни з фінансово-банківської кризи.

Прес-служба
Асоціації українських банків

2010-12-16

 
НОВИНИ