RSS
19 Лютий
     
 
Новини АУБ
АУБ: За окремими рішеннями НБУ стоять міжнародні фінансові інституції

oboz.jpgЗа окремими рішеннями Національного банку України стоять міжнародні фінансові інституції. Таке припущення під час прес-конференції в "Обозревателе" висловив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

На підтвердження своїх слів Президент АУБ продемонстрував журналістам низку документів. Зокрема, він процитував наявний у нього парламентський документ, в якому сказано: "Необхідність ухвалення цього закону (законопроект № 0884) обумовлена необхідністю виконання українською стороною зобов'язань, передбачених Меморандумом про економічну і фінансову політику, укладеному у рамках спільної з МВФ програми stand - buy". Як відзначив Президент АУБ, цей документ яскраво дає зрозуміти: законопроект "лобіює інтереси МВФ як умову отримання траншу".

Під час прес-конференції Олександр Сугоняко задався питанням: що виграє країна, яка отримає стенд-бай, щоб його якомога швидше повернути, при цьому знищуючи майже 130 банків? "Я хотів би, щоб фахівці МВФ та Світового банку дали публічну відповідь на питання, яким чином створення проблем для 130 українських банків допоможе поліпшити стан української економіки та повернути борги, які ми формуватимемо".

Олександр Сугоняко навів ще один документ - лист заступника голови НБУ, де так само говориться про те, що Світовий банк і МВФ неодноразово звертали увагу на відповідність міжнародним стандартам допрацьованої з урахуванням їх пропозицій редакції законопроекту 0884. У цьому контексті Президент АУБ заявив: цей законопроект не відповідає міжнародним стандартам, "порушуючи базові принципи функціонування будь-якого ринку, і в першу чергу - принцип рівних умов конкуренції». На підтвердження своїх слів він, серед іншого, повідомив, що передбачений законопроектом № 0884 розмір статутного капіталу майже у 10 разів перевищує аналогічні вимоги Євросоюзу, які встановлені в розмірі 5 млн євро.

Під час прес-конференції Президент АУБ публічно звернувся до представників МВФ, Світового банку в Україні та інших зацікавлених сторін розпочати публічну дискусію навколо згаданих питань, сівши за «круглий стіл» з метою чесного і відкритого обговорення. «АУБ прагне чесного і відкритого діалогу, якого, на жаль, поки що нема»,  –  відзначив Олександр Сугоняко.

Серед іншого, відповідаючи на запитання журналістів, Президент АУБ наголосив, що замість збільшення регулятивного капіталу банків Асоціація українських банків виступає за підвищення нормативу адекватності капіталу банків. "Ми в Асоціації проводимо розрахунки і аналіз для того, щоб запропонувати Нацбанку підняти в 1,3 рази норматив адекватності для усіх банків з 10 до 13%, адже саме такий темп зростання нормативу адекватності передбачається Базелем-3 ", - відзначив Олександр Сугоняко.

При цьому Президент АУБ наголосив, що цей норматив показує, наскільки капітал банку перекриває узяті ним ризики.

Наразі норматив адекватності капіталу банку, згідно з вимогами НБУ, повинен складати не менше 10%.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ