RSS
24 Лютий
     
 
Новини АУБ
Парламент повернув антибанківський законопроект № 0884 на доопрацювання

38.jpgВерховна Рада України повернула законопроект № 0884 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)” на доопрацювання парламентським Комітетом з питань фінансів і банківської діяльності. Це стало можливим завдяки зусиллями першого заступника Голови профільного парламентського Комітету та Голови Ради АУБ Станіслава Аржевітіна.

Як відзначив під час пленарного засідання перший заступник Голови Верховної Ради Адам Мартинюк, запропонована до II читання редакція законопроекту № 0884 порушує статтю 116 Регламенту Верховної Ради України. Зокрема, цією статтею передбачено, що до II читання не можуть вноситись зміни до тих статей, які не були предметом розгляду у I читанні.

Таким чином, з метою приведення пропозицій до законопроекту № 0884 у відповідність до норм статті 116 Регламенту Верховної Ради, цей законопроект повернуто на доопрацювання, а його  розгляд перенесено на наступне пленарне засідання.

Під час пленарного засідання, коментуючи згаданий законопроект, Станіслав Аржевітін наголосив на його руйнівному характері для національної банківської системи. Зокрема, він запропонував, аби НБУ пояснив, на якій підставі у законопроекті з’явилася  вимога збільшити статутний капітал банків з 75 млн. грн. (7 млн. євро) до 500 млн. грн. (більше 45 млн. євро)? Адже, як відзначив  Перший заступник Голови Комітету з питань фінансів і банківської діяльності, запропонований законопроектом розмір статутного капіталу майже у 10 разів перевищує аналогічні вимоги Євросоюзу, встановлені у розмірі 5 млн. ЄВРО.

За словами Станіслава Аржевітіна, у разі прийняття згаданого законопроекту близько 128 діючих в Україні банків (тобто 73% від загальної кількості працюючих банків) опиниться на межі ліквідації. Такі прагнення народний депутат з трибуни Верховної Ради назвав нищенням «малих» та «середніх» банків, як складової малого та середнього бізнесу в Україні.

Нагадаємо, напередодні проти законопроекту № 0884 виступила не лише Асоціація українських банків, але й Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України, яка звернулась до Голови та народних депутатів Верховної Ради України з відповідним зверненням на захист «малих» і «середніх» банків (детальніше див.: http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=3957&menu=119&Itemid=113 ).

Також з цього приводу АУБ звернулась до Делегації Євросоюзу в Україні з проханням прокоментувати законопроект № 0884  щодо його відповідності  рекомендаціям ЄС, а також проаналізувати у частині захисту та можливої  шкоди розвитку конкуренції.

Прес-служба
Асоціації українських банків


2010-12-15

 
НОВИНИ