RSS
23 Жовтень
     
 
Новини АУБ
АУБ підтримує ініціативи Президента України щодо дедоларизації економіки

gru.jpgАсоціація українських банків підтримує ініціативи Президента України щодо розробки концепції забезпечення національної безпеки України у фінансовій сфері та заходів, спрямованих на дедоларизицію економіки України.


Як відомо, Президент України Віктор Янукович видав Указ № 1119/2010, згідно з яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про виклики та загрози національній безпеці України у 2011 році». У введеному в дію рішенні РНБО передбачається розробка та затвердження концепції забезпечення національної безпеки України у фінансовій сфері. Також документом передбачається, що Кабінетом міністрів України разом із Національним банком України буде підготовлено та внесено на розгляд Верховної Ради України «законопроект про надання Національному банку України права тимчасово запроваджувати обов'язковий продаж суб'єктами, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, частини валютної виручки». Окремо у документі наголошено на необхідності «вжити заходів щодо поступового зменшення у 2011 році використання іноземної валюти як засобу платежу на території України».


Нагадаємо, що нещодавно Асоціація українських банків направила відкритого листа Президенту України, у якому були подані пропозиції щодо виведення української банківської системи з кризи та подальшого її розвитку. Зокрема, в пакеті пропозицій АУБ представила Аналітичну записку “Уроки банківської кризи 2008-2009 років і шляхи стратегічної трансформації банківської галузі України”. Призначення цього документу полягає в обґрунтуванні необхідності забезпечення контролю національного капіталу над банківською системою, як базової умови збереження економічного суверенітету України.


У листі до Президента України Віктора Януковича президент АУБ Олександр Сугоняко пропонував, аби Президент України своїм указом доручив розробити проект довгострокової стратегії розвитку національної банківської системи України. Також він наголошував, що через надмірну доларизацію української економіки та непродуману політику валютного кредитування нанесено значну шкоду економіці та суспільству України, що і стало однією з причин фінансово-економічної кризи в державі в 2008-2009 рр.


Тривалий час АУБ виступає також з ініціативами про запровадження у якості превентивного антикризового заходу обов'язкового продажу суб'єктами, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, частини валютної виручки.


Таким чином ініціативи Президента України та РНБОУ по суті є солідарними з позицією Асоціації українських банків. За словами Президента АУБ Олександра Сугоняки, Асоціація підтримує такі дії керівництва держави та готова й надалі співпрацювати як над розробкою стратегії розвитку національної банківської системи, так і над пошуком шляхів виходу країни з фінансово-банківської кризи.


Прес-служба

Асоціації українських банків


 
НОВИНИ