RSS
19 Лютий
     
 
Новини АУБ
АУБ звернулась до Делегації Євросоюзу в Україні щодо руйнівних наслідків законопроекту № 0884 для української банківської системи

union.jpgНорми законопроекту № 0884 матимуть руйнівні наслідки для банківської системи України. Про це йдеться у листі Президента Асоціації українських банків Олександра Сугоняка до Глави Делегації Євросоюзу в Україні посла Мануеля Пінто Тіхксейра. Нагадаємо, законопроект № 0884 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)”  на розгляд народними депутатами України у ІІ читанні призначений на 14 грудня.

Як наголошується у листі Президента АУБ до Глави Делегації Євросоюзу в Україні, особливістю  цього законопроекту є те, що новостворювані  банки повинні мати капітал не менше 500 млн. грн. (більше 45 млн. євро). Згідно чинних регулятивних норм  мінімальний капітал банку встановлено на рівні  75 млн. грн. (6 млн. євро).  За словами Олександра Сугоняки, запропонована норма не відповідає європейському законодавству, оскільки передбачений законопроектом розмір статутного капіталу майже у 10 разів перевищує аналогічні вимоги Євросоюзу, встановлені у розмірі 5 млн. ЄВРО. 

В АУБ наголошують, що дискримінаційні норми законопроекту № 0884  негативно позначаться на  дотриманні конкуренції на ринку банківських послуг, матимуть руйнівні наслідки для «малих» та «середніх» банків, а також  збільшать концентрацію фінансових ризиків. «Наразі  лише 50  з 180 українських банків мають капітал більше 500 млн. грн. Беручи до уваги поточну ситуацію та практику, можна припустити, що  сума у 500 млн. грн.  (більше 45 млн. євро) буде  вимагатися  регуляторними  органами як мінімальна   вимога  до   капіталу для вже  існуючих банків.  Зараз  регулятор вже вимагає, щоб існуючі банки підвищили  мінімальний розмір капіталу, який було встановлено для створення нових банківських установ,  тобто регулятор вже вимагає більше, ніж  адекватний капітал для існуючих банків», - йдеться у листі АУБ.

З огляду на вищесказане АУБ звернулась до Делегації Євросоюзу в Україні з проханням прокоментувати законопроект № 0884  щодо його відповідності  рекомендаціям ЄС стосовно  законодавства, яке покликане регулювати  створення та  діяльність банків. Також в АУБ вважають, що цей законопроект потрібно проаналізувати у частині захисту та  можливої  шкоди розвитку конкуренції.

Нагадаємо, що проти законопроекту № 0884 виступила не лише Асоціація українських банків, але й Асамблея громадських організацій малого та середнього бізнесу України, яка звернулась до Голови та народних депутатів Верховної Ради України з відповідним зверненням на захист «малих» і «середніх» банків (детальніше див.: http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=3957&menu=119&Itemid=113 ). Як пояснив позицію Асамблеї її представник Руслан Зоря: «За знищенням «малих» і «середніх» банків стоїть знищення малого та середнього бізнесу в Україні».

В АУБ наголошують, що у разі, якщо народні депутати приймуть законопроект № 0884 в існуючій редакції, Асоціація буде звертатись до Президента України з обґрунтуванням необхідності накласти на нього вето.

Прес-служба
Асоціації українських банків

 
НОВИНИ