RSS
17 Листопад
     
 
Новини АУБ
«АУБ не виступає проти іноземних банків». Відкритий лист президента АУБ до редакції газети «Экономические известия»

Шановна Редакціє!

В газеті «Экономические известия» № 217 від 10 грудня 2010 р. була надрукована стаття під назвою «Прощание иностранки», в якій автором була тенденційно та однобічно висвітлена позиція АУБ щодо ситуації навколо «малих» та «середніх» банків в Україні. До того ж у статті зазначається,  що автору не вдалося отримати від мене коментарі, тоді як ані зі мною, ані з моїм прес-секретарем цей автор навіть не намагався зв’язатись. Оскільки в статті взагалі не була представлена позиція АУБ, змушений у відкритому листі до Вас прокоментувати сказане.
Несерйозною виглядає спроба показати відстоювання інтересів 70% українських банків Асоціацією українських банків, як прояв особистих інтересів президента АУБ.
Різкі заяви на мою адресу з боку керівників іноземних банків не дивують. Адже АУБ привселюдно продемонстровано, як діють деякі з цих банків стосовно своїх конкурентів – «малих» банків, які не можуть зрівнятися з ними ні в розмірах, ні у лобістському потенціалі. Негативне ставлення до АУБ – це позиція лише одного фрагмента банківської галузі, який наніс, треба чесно сказати, українській економіці, українським підприємцям, населенню найбільшої шкоди під час кризи.
Вкотре хочу наголосити: АУБ не виступає проти іноземних банків. АУБ виступає проти дій представників банків з іноземним капіталом, зокрема спрямованих проти «малих» та «середніх» банків.
Прямо зараз АУБ веде нелегку боротьбу за виживання  128 українських «малих» і «середніх» банків. У вівторок у Верховній Раді збираються голосувати по дискримінаційному, ганебному законопроекту № 0884, який принижує інтелект України. Цей документ повинен реалізувати прагнення представників великих іноземних банків про те, що в Україні повинно бути 40 банків, які і будуть господарювати на українському банківському ринку, і визначати майбутнє українських господарств. Ми вже направили звернення до Президента, Прем'єр-міністра, Голови ВР України, Голови НБУ та інших, ми провели зустріч у Верховній Раді з цього приводу. Асоціація заручилася підтримкою представників малого бізнесу з Майдану. Це справедлива справа і ми будемо робити її, з Божою допомогою.
Ми ще раз підкреслюємо: за знищенням «малих» банків стоїть знищення малого й середнього бізнесу в Україні. За цим стоїть спроба іноземного  капіталу через банки встановити повний контроль над  вкрай ослабленою українською економікою.
Несерйозним виглядає і звинувачення АУБ  у “роз`єднанні банківської системи”. Галузь давно по факту роз`єднана на фрагменти, з не те що різними, а протилежними інтересами. Вона роз`єднана різною направленістю  кредитних потоків, в першу чергу, і джерелами капіталу і зообов`язань в другу. Вона вже де-факто розділена наявністю “Форуму провідних міжнародних фінансових установ”. Розділена інформаційною атакою одного фрагмента (крупні іноземні банки) на інший фрагмент - малі і середні банки. Асоціація просто взяла на себе сміливість констатувати давно відомі факти і назвати речі своїми іменами. Правда полягає в тому, що, в першу чергу, через іноземні банки людям і країні нанесений фінансовий удар у вигляді додаткового боргу за валютними кредитами, сформованого під час кризи, у сумі близько 180 млрд. грн., від якого не скоро країна оговтається.
І якщо банкіри, країна чесно не розберуться з цим, - завтра отримаємо ще більший удар. А цього АУБ не хоче допустити.  Не збирається АУБ допускати і того, щоб 128 українських банків  припинили своє існування, щоб частина їх клієнтів перейшла до іноземних банків, а інша опинилася без фінансової підтримки. Це не відповідає інтересам української економіки.
Для серйозної розмови прошу всіх поважних опонентів ознайомитися з листом, Аналітичною запискою і проектом Указу, що були надіслані Президентові України, і говорити про суть банківських проблем, а не про власні емоції  і чиїсь амбіції. Зараз потрібні не демарші «вихідців», а чесна професійна розмова з приводу піднятих АУБ проблем. АУБ прагне правдивого і відкритого діалогу, якого, на жаль, поки що немає.
Також хочу підкреслити, що попри існуючі принципові розбіжності, АУБ і надалі буде чесно й відкрито відстоювати права та рівність перед законом усіх суб'єктів банківської діяльності, незалежно, чи то «великий» або «малий» банк, іноземний або український.
І ще. Я завжди відкритий для ЗМІ. Будь-які заяви про те, що мої коментарі не вдалося отримати  - це просте небажання зв’язатися зі мною та довідатися мою точку зору.

З повагою
Олександр Сугоняко
10.12.2010 р.

 
НОВИНИ