RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ та Асамблея малого та середнього бізнесу вимагають захистити малі та середні банки

pc090271.jpgУ приміщенні Комітетів Верховної Ради України відбулася нарада за участі Асоціації українських банків, керівників комерційних банків, народних депутатів України та Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України. Вів засідання Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності, Голова Ради АУБ Станіслав Аржевітін.
Нарада була присвячена обговоренню руйнівних для української банківської галузі викликів, які несуть в собі норми законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків)” (№ 0884), розгляд якого Верховною Радою України у ІІ читанні призначений на 14 грудня.
Перш за все йдеться про передбачене законопроектом підвищення мінімальних вимог до статутного капіталу на момент створення банку з 75 млн. грн. до 500 млн. грн. з одночасним наданням Національному банку України права одноосібно приймати рішення про мінімальний розмір регулятивного капіталу для діючих банків.
Учасники наради констатували, що ймовірним наслідком прийняття такого законопроекту стане штучне банкрутство більше ніж половини діючих банків шляхом встановлення адміністративних вимог до капіталу, які апріорі у теперішніх умовах виконані бути не можуть.
Під час наради Президент АУБ Олександр Сугоняко наголосив, що є всі підстави стверджувати, що в Україні розпочато свідому політику на знищення «малих» та «середніх» банків. Підтвердженням цього як раз і є поява Постанови НБУ № 273 та законопроекту № 0884.
 На нараді прозвучали застереження, що метою такої політики є спроби залишити на ринку 40 – 50 банківських установ, переважна більшість з яких буде іноземними. У разі прийняття законопроекту № 0884 саме ці банки стануть центром перерозподілу фінансових ресурсів і будуть вирішувати долю української економіки.
Зі свого боку Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Станіслав Аржевітін додав, що «витиснення з ринку українських «малих» та «середніх» банків, до якого призведе політика примусової концентрації банківського капіталу, є прямою загрозою фінансовій стабільності та економічному суверенітету України».
Представники Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України під час наради висловили свою цілковиту підтримку представникам «малих» та «середніх» банків у їх боротьбі за свої права. «За знищенням «малих» і «середніх» банків стоїть знищення малого та середнього бізнесу в Україні», - наголосив представник Асамблеї Руслан Зоря. За його словами, «першим кроком була спроба впровадити дискримінаційний по суті Податковий кодекс, який з Нового року мав знищити сотні тисяч робочих місць. Зараз новим кроком до знищення малого та середнього бізнесу є знищення банків, які обслуговують сотні тисяч пересічних підприємців».
Представники «малих» та «середніх» банків та Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України домовились про об’єднання спільних зусиль для захисту українських «малих» та «середніх» банків, як складової малого і середнього бізнесу України.
Окрім цього, учасники наради забов’язали АУБ звернутись до керівників НБУ і Уряду, народних депутатів України із закликом припинити політику дискримінації «малих» та «середніх» банків та передбачити у законопроекті № 0884 гарантії на продовження діяльності раніше створених банків, капітал яких є меншим від нових вимог до розміру статутного капіталу для державної реєстрації банку.
Як прокоментував рішення наради Президент АУБ Олександр Сугоняко, держава має забезпечити права на діяльність усіх законослухняних та життєздатних банківських установ незалежно від їх розміру та походження їх капіталу. Тому АУБ і надалі буде чесно і відкрито відстоювати права та рівність перед законом усіх суб’єктів банківської діяльності, незалежно, чи то «великий» або «малий» банк, іноземний або український.

Прес-служба
Асоціації українських банків


2010-12-10

 
НОВИНИ