RSS
20 Листопад
     
 
Новини АУБ
О.Сугоняко: «АУБ прагне чесного і відкритого діалогу»

img_3847.jpgВ інформагентстві «Українські новини» відбулася презентація Аналітичної записки АУБ “Уроки банківської кризи 2008-2009 років і шляхи стратегічної трансформації банківської галузі України”.


Як повідомив під час презентації Президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, цю аналітичну записку направлено Президенту України Віктору Януковичу разом з листом АУБ  “Про стан функціональної неспроможності банківської галузі і шляхи виходу з нього”. Ці  ж документи АУБ направила Прем’єр-міністру України, Голові Верховної Ради України, Голові Національного банку України, Голові Наглядової Ради НБУ, Секретарю Ради національної безпеки і оборони України та Голові Служби безпеки України. Разом з листом були надані пропозиції АУБ щодо виведення української банківської системи з кризи та подальшого її розвитку. Більш детально про це можна дізнатись тут: http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=3922&menu=119&Itemid=113


Під час презентації Олександр Сугоняко поділився з присутніми журналістами своїм баченням як існуючої ситуації в банківській системі України, так і шляхами її розв’язання.


Серед іншого, відповідаючи на запитання журналістів, Президент АУБ наголосив, що ані «малі» банки, ані АУБ не оголошували ніякої війни НБУ чи іноземним банкам та світовим міжнародним організаціям. «АУБ прагне чесного і відкритого діалогу, якого, на жаль, поки що нема»,  –  каже Олександр Сугоняко. Разом з тим він наголосив, що АУБ і надалі буде чесно і відкрито відстоювати права та рівність перед законом усіх суб’єктів банківської діяльності, незалежно, чи то «великий» або «малий» банк, іноземний або український.


Пояснюючи свою позицію, Президент АУБ під час презентації відзначив, що наразі в Україні склалася ситуація, коли банківська галузь виявилася фрагментованою. «У такому стані вона не є цілісною і не є системою. Фрагменти ці існують не тому, що Сугоняко так вирішив. Ці фрагменти є реальністю, і кожний фрагмент має свій інтерес. Причому, на жаль, проти одного фрагмента «малих» і «середніх» банків інший веде агресивну політику».


За словами Президента АУБ, намір знищити цілий прошарок українських банків (зокрема, мова йде про Постанову НБУ № 273 та законопроект № 0884) виходить не від регулятора. «На жаль, НБУ став розмінною монетою в руках працівників Світового банку в Україні та крупних банків з іноземним капіталом, які також стоять за цим. Це та сама агресивна політика, про яку я кажу. Звичайно, у нас немає прямих доказів цього. Але у нас є розумні припущення, які поділяють десятки банків. Ми оперуємо набором фактів, які підтверджують саме таке припущення: працівники Світового банку в Україні лобіюють інтереси крупних іноземних банків, здійснюючи сильний тиск на НБУ», - поділився у розмові з журналістами Олександр Сугоняко.


«Хто зіштовхує малі банки з регулятором? Хто змушує Україну підвищувати капітал негайно, хоча Базель-3 дає Європі час до 2019 р?» - задається питанням Президент АУБ. І наголошує: «Чесно треба сказати - проти цілого сегменту українських банків організована змова.  Це свідома політика,  направлена на витіснення з ринку сотні банків, які є опорою малого і середнього бізнесу у регіонах країни. Такого не повинно бути».


З метою відновлення рівних умов конкуренції та стабілізації національної банківської системи, АУБ звернулася до Президента України з конкретними пропозиціями. Зокрема, АУБ закликає розробити стратегію відновлення функціональності банківської галузі України, де, серед іншого, пропонує передбачити:


- орієнтацію, в т.ч. через механізми регулювання і нагляду, спрямування мобілізованих банками фінансових ресурсів на потреби внутрішнього виробництва і внутрішнього ринку, зменшення критичної залежності від зовнішніх чинників (кон'юнктури на світових товарних та фінансових ринках);

- розробку механізмів поетапного зменшення доларизації вітчизняної економіки, нормативно-правову заборону кредитування населення і підприємств, які не мають валютних доходів, в іноземній валюті (крім потреб на лікування і навчання за кордоном);

- обмеження сегментів діяльності банків за участю іноземного капіталу;

-  законодавче обмеження рівня валового зовнішнього боргу України, в т.ч. державного;

- створення інфраструктури ринку проблемних активів;

- перехід системи банківського регулювання до зростання ролі якісних, а не кількісних показників у процесі нагляду, зокрема шляхом більш активного використання показників адекватності банківського капіталу;

- забезпечення державою рівних конкурентних умов для всіх учасників фінансового ринку.Більш детально з матеріалами презентації АУБ можна ознайомитись тут:


1. АУБ констатує фрагментацію банківської галузі та закликає Президента України розробити стратегію відновлення її функціональності

http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=3922&menu=119&Itemid=113


2. Аналітична записка «Уроки   банківської кризи 2008-2009 років і шляхи стратегічної трансформації банківської галузі України»
http://aub.org.ua/images/analitzapaub.doc3. Презентація "Функціональна неспроможність банківської  галузі і шляхи її подалання"
http://aub.org.ua/images/prezent_0812.ppt4. Лист АУБ до Президента України Віктора Януковича
http://aub.org.ua/images//listaub-yanukovichu-analit.doc

5. Текст вступного слова Президента АУБ на презентації АНАЛІТИЧНОЇ ЗАПИСКИ АУБ “УРОКИ БАНКІВСЬКОЇ КРИЗИ 2008-2009 РОКІВ І ШЛЯХИ СТРАТЕГІЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ БАНКІВСЬКОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ”.
http://aub.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=3927&menu=119&Itemid=113

 
НОВИНИ