RSS
22 Листопад
     
 
Новини АУБ
АУБ проти законопроекту, який унеможливлює кредитування нерухомості

hypotheek.jpgНа порядок денний найближчого пленарного засідання  ВРУ винесено проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо звернення стягнення на предмет іпотеки на підставі виконавчого напису нотаріуса) реєстраційний №5039 від 31.07.2009р. Цим законопроектом  пропонується внести зміни до законів України “Про іпотеку“, “Про нотаріат“, “Про виконавче провадження“, “Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати “ з метою виключення такого способу звернення стягнення на предмет іпотеки, як вчинення нотаріусом виконавчого напису.

Нагадуємо, що Асоціація українських банків та Українська національна іпотечна асоціація надіслали спільне звернення до Верховної Ради України з проханням відхилити згаданий законопроект. Його аналіз, здійснений асоціаціями, переконливо засвідчує, що у разі його прийняття банки-кредитори практично будуть позбавлені можливості захистити свої права, що неминуче вдарить по обсягах іпотечного кредитування.

Із пропозицією відхилити даний законопроект виступив і Національний банк України, на думку якого, «запропоновані законопроектом зміни до законодавства спрямовані на обмеження реалізації прав банка-кредитора задовольнити свої законні вимоги до позичальника-боржника за рахунок заставленого майна (нерухомості) і як такі суперечать загальним засадам цивільних правовідносин та принципам ринкової економіки”.

На невідворотні негативні наслідки для банківської системи та економіки України в цілому та невідповідність даного законопроекту Програмі економічних реформ на 2010-2014 роки, Державній програмі економічного і соціального розвитку на 2010 рік, Програмі діяльності Кабінету Міністрів України та ініціативам Президента України щодо підвищення стабільності фінансової системи, посилення прав кредитора, зниження частки проблемних активів в портфелях банків, спрощення механізмів досудового врегулювання спорів, пов’язаних зі стягненням застави у разі невиконання боржником своїх зобов’язань наголошували  й інші профільні асоціації.

Водночас, профільний Комітет з питань правової політики вирішив рекомендувати Верховній Раді України прийняти даний законопроект у першому читанні за основу.

АУБ та УНІА звертають увагу народних депутатів, що іпотечне кредитування є одним із основних джерел фінансування будівництва. Відтак ускладнення даного процесу на роки відтягне відновлення будівельної галузі, що, в свою чергу, матиме як наслідок не тільки зменшення надходжень до державного бюджету, але й зростання соціальної напруги в суспільстві.

Прес-служба
Асоціації українських банків2010-11-30

 
НОВИНИ